Çarşı hayat buldu

Çanakkale Belediyesi ve Kent Konseyi ortaklığında Çarşı Caddesi’nde bulunan esnafa hayat vermek için düzenlenen ve 29 Aralık olması sebebiyle Yılsonu etkinliği olan Alışveriş Günleri oldukça beğenildi. Vatandaşlar Çarşı’da alışveriş yapmayı hatırladılar. Esnaf bu tip günlerin tekrarlanması gerektiğini vurgularken, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, “Bizim AVM’miz Çarşı’dır” dedi.

Yükselen enflasyon, Dolar ve Euro’daki kur artışı, ithal ürünlere gelen zamlar, esnafın belini büktükçe bükmüştü. Çanakkale Belediyesi ve Kent Konseyi geçtiğimiz günlerde kolları sıvadılar. Çarşı Bizimdir sloganı ile bir etkinliğe giriştiler. Çarşı Caddesi’ni hareketlendirmek ve çarşı dükkanlarını canlandırmak amacıyla Alışveriş Günleri düzenlendi. Çarşı Cumartesi günü karnavala döndü. Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, “Bizim alışveriş merkezimiz Çarşıdır” vurgusunda bulundu.

Çarşı Caddesi’nde Cumartesi günü gün boyu, indirimli alışveriş, kampanyalar, konserler ve çeşit çeşit etkinlikler yer aldı.

“Coşku içerisinde bir gün geçirdik”

Konuyla ilgili Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, “Kortejimizin sonuna geldik. Alışveriş günleri Çarşı’daki esnafımızın yılbaşı öncesinde daha çok alışveriş yapması için böyle bir etkinlik düzenledik. Sadece mahalleliler değil, halkımızda katıldı. Tüm mahallelerden insanlar geldi. Coşku içerisinde bu günü kutlamış olduk.

“Mutlu bir 2019 diliyorum”

Kötü 2018’i def ediyoruz, mutlu 2019’u karşılıyoruz. 2019’da her şeyden önce sağlıktır. Bununla birlikte mutluluk ve sıkıntılardan kurtulmayı diliyorum. Bunu bugüne kadar sağladık, inşallah bundan sonrada sağlayacağız. İnsanların katkısı, çocuklarımızın mutluluğu tam bir Çanakkale manzarası oldu. Katılan herkese teşekkür ediyorum. Mutlu bir 2019 diliyorum.

“Çarşıyı yaşatmalıyız”

Alışveriş günlerinin mutlaka tekrarı olur. Kent konseyi bunun değerlendirmesini yapacaktır. Esas alışveriş merkezi burasıdır. AVM yokken burası AVM idi. Burayı yaşatmalıyız” dedi.

Tunahan Ünsal

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com