“Uçak seferleri bir an önce başlamalı”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, Meclis Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada Çanakkale – İstanbul uçak seferlerinin 26 Ekim’den bu yana yapılmadığını hatırlatarak, seferlerin bir an önce başlaması gerektiğini söyledi.

CHP’li Özgür Ceylan, dün Meclis Genel Kurulunda konuşarak, Çanakkale hava ulaşımını gündeme getirdi. Ceylan, Bozcaada ve Gökçeada’ya kış seferlerinin yetersizliği ve pahalılığıyla ilgili Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığına yönelttiği soruya verilen “Zarardayız, ucuzlamaz” şeklindeki cevabını hatırlatarak, “GESTAŞ, Boğaz ve Adalar hattında kırk yıl öncesinin şartlarını sunmaya devam etmektedir. Çanakkale’de çalışan ve Eceabat’ta ikamet eden bir vatandaşın aylık cebinden çıkan ulaşım gideri yaklaşık 200 TL’dir” dedi.

GESTAŞ’ın kâr değil hizmet merkezli çalışması gereken bir kuruluş olduğunu kaydeden Ceylan, Çanakkale’de yaşanan asıl sorunun hava ulaşımı olduğunu bildirdi. GESTAŞ’ın özel bir hava yolu ile yaptığı anlaşmaya bağlı olarak bir süre devam eden Çanakkale-İstanbul uçak seferlerinin 26 Ekim’de sona erdiğini hatırlatan Ceylan, “THY’nin 2009 yılında altı ay süren seferleri de o tarihten bu yana yapılmamıştır” dedi. Çanakkaleliler’in ve iş insanlarının İstanbul’a ulaşmakta sıkıntı yaşadığını kaydeden CHP’li Ceylan, iktidarın ulaşım politikalarını eleştirdi. Çanakkale Milletvekili Ceylan, Çanakkale’de kamu yararının göz ardı edilerek, ulaşımın GESTAŞ’ın kontrolüne bırakıldığını söyledi. Ceylan, Çanakkale-İstanbul uçak seferlerinin bir an önce başlaması gerektiğini söyleyerek, “Çanakkale halkı, iktidar şirketlerinin kârlılığına mahkûm edilmemelidir” diye konuştu.WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com