Çarşı karnavala dönüşecek!

Çanakkale Belediyesi ve Kent Konseyi tarafından düzenlenecek olan Alışveriş Günleri bugün başlıyor. Yerli ürünlere ve Çarşı esnafına destek olmak amacıyla gerçekleşecek olan Çarşı günleri bugün hayat buluyor. Çarşı gün boyu eğlenceye doyacak.

Çanakkale Belediyesi ve Kent Konseyi işbirliğinde düzenlenecek olan Çarşı Günleri bugün hayata geçiyor. Etkinliğin sloganı Çarşıda Buluşalım olurken, program saat 13.30’da start alacak.

Saatler 13.30’u gösterdiğinde açılış öncesinde bando ve uzun bacak animasyon grubu Truva atı önünden Kemalpaşa Mahalle Meclisi açılışına hareket edecek. Saat 14.00’te ise kortej ve animasyon grubu Mersin Dede Sokak Marmara Eczanesi tarafından İnönü Caddesini takip ederek Kuyumcular Çarşısından Çarşı Caddesi’ne girişi yapacak. Bu arada Aynalı Çarşı esnafı ve Çarşı esnafı ziyaret edilecek.

15.30-16.00 arasında ise kentte farklı noktalarda pilav dağıtımı gerçekleşecek. Bu noktalar: Aynalı Çarşı avlusu, Değirmenlik Sokak, Depo Giyim önü, Kezu Giyim önü, Eczane Sokak, Donan Çay Bahçesi, Küçük Hamam Sokak.

Etkinlik boyunca, 12.00-18.00 saatleri arasında Çarşı Caddesi İş Bankası Önünde 3 yerel müzik grubu sahnede olacak. Canlı heykeller, Bando ve Çizgi Film karakterleri gün boyu kentlilerimize gösteriler sunacak. Atölye ve stantlar kurulacak, Kar küresi Aynalı Çarşı bölgesinde gün boyu kullanılacak.

Çanakkale Çarşısı etkinlik sayesinde hareketlenecek olurken, yerli ürünlerin satışı ve esnafın desteklenmesi hedeflenmiş olacak.

Tunahan Ünsal

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com