Toplanma alanları belirlendi

Çanakkale’de olası afet ve diğer acil durumlar için belirlenen toplanma alanları Çanakkale AFAD tarafından açıklandı.

Olası afet ve acil durumlara karşı Çanakkale şehir merkezinde ve ilçelerde Belediyeler ile ortak yürütülen çalışmalar neticesinde belirlenen toplanma alanları Çanakkale AFAD tarafından paylaşıldı.

Deprem, sel, su taşkını, hortum, şiddetli fırtına ve buna benzer afet durumlarında vatandaşlar Çanakkale’de ve ilçelerinde belirlenen toplanma alanlarının yerlerine ve bu alanlarla ilgili paylaşılan bilgilere ulaşmak için e-devlet üzerinden sorgulama yapabiliyorlar.

Çanakkale AFAD’dan konu ile ilgili yapılan açıklamada şunlara yer verildi; “Afet ve Acil Durumlarda ‘Toplanma Alanları’ hakkında bilgi sahibi olmak büyük önem arz etmektedir. İlimiz merkezinde ve ilçelerimizde belirlenmiş olan size en yakın “Afet ve Acil Durum Toplanma Alanlarını” e-devlet üzerinden öğrenebilirsiniz.”

Paylaşılan açıklamada yer verilen içerikte vatandaşların bulundukları adrese en yakın toplanma alanını e-devlet üzerinden öğrenmeleri için https://www.turkiye.gov.tr/afet-ve-acil-durum-yonetimi-acil-toplanma-alani-sorgulama adresini kullanabilecekleri belirtildi.

Haber MerkeziWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com