“Hedefimiz 500 bin ziyaretçi”

Çanakkale’nin Milli Şaire sahip çıkmasının güzel olduğunu belirten Yönetmen Nihal Ağırbaş’a Bayramiç Belediye Başkanı Sadettin Arslan’dan destek geldi. Başkan Arslan, “Böyle kıymetli bir insanın burada çocukluğunun geçmesi, babasının görev yapması, ‘Deresinde yüzdüm. Elmasından yedim’ dediği Bayramiç’te çocukluk anılarının olması bizim için çok kıymetli.” derken, yaşadığı evin restore edilmesinin ardından bir yılda 50 bin ziyaretçinin geldiğini ve 500 binin üzerine ziyaretçiyi hedeflediklerini vurguladı.

“ŞİMDİYE KADAR EVİN RESTORE EDİLMEMESİ BÜYÜK KAYIP”

Bayramiç Belediye Başkanı Sadettin Arslan ise bir yılda 50 bin ziyaretçinin akın ettiği Mehmet Akif’in evi hakkında bilgi verdikten sonra “Bu evin bu ilçeye ve bölgeye müthiş bir getirisi olacağını uzun süredir söylüyoruz. İnsanların şimdi ne kadar geç kalmış bir proje dediğini duyuyoruz. Buraları ayağa kaldırmamız ve gelişimlerin değişimlerin sağlanması için uğraşmamız lazım. Mehmet Akif’in evi en kıymetli yerlerden bir tanesidir. Böyle kıymetli bir insanın burada çocukluğunun geçmesi bizim için çok kıymetli. Biga’dan Milletvekili olmasının sebebi Bayramiç doğumlu olması veya yolunun geçmiş olmasıysa, burada bir de yeri varsa bizim bunları öne çıkarmamış olmamız bizim için hem kayıp hem ayıptır. O nedenle AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekilimiz Bülent Turan’a bütün Bayramiç adına hatta Çanakkale adına teşekkür ediyorum.”

“BÜLENT TURAN’IN KATKISIYLA…”

“İÇDAŞ, sponsor oldu ve ev yapıldı. Biz de etrafıyla ilgili çalışmalar yaptık. Yine Bülent Bey’in katkısıyla Bakanlarımız ve Başbakanımız da buraya geldi ve açılışımızı gerçekleştirdik. O günden bu güne sadece 2 tabelamız var. Onun dışında ciddi bir tanıtım da yok. Ona rağmen bir yılda 50 bin insan buraya gelerek Mehmet Akif Ersoy Evi’ni ziyaret etti. Şimdi bir hedefimiz var; 500 bin insanımızı buraya getirmek ve 50 bin insanımızı da konaklatmak. Bu, ilçe halkına büyük katkı demek. Bundan sonraki tanıtımlarla inşallah bu noktaya geleceğiz. Çanakkale’ye yılda 3 Milyon insan geliyor. Yüzde 1’i Milli Şairimizin hatıralarını merak etse yeter. Her yıl genel anlamda bir proje yapmak istiyoruz. Gerekiyorsa devlet yetkililerini davet edeceğiz. Bizim meyvemiz, bizim helvamız kıymetli. Bu ev üzerinden ciddi bir ivme kazanacak pek çok değerimiz var.”

Başkan Arslan, çekimleri sona eren ve yakın zamanda vizyona girecek olan belgeselin de evin tanıtımına büyük katkı sunacağını vurguladı.

Eylem GözeldereWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com