Çevreci Aday Adayından dikkat çeken hareket

Cumhuriyet Halk Partisi İl Özel İdare Üyesi Aday Adayı, Pınar Bilir Akkuş, aday adaylık sürecini anlatan bir video çekti. Akkuş’un kendi imkanları ile çektiği video kısa zamanda bin 946 kişi tarafından izlendi.

Cumhuriyet Halk Partisi 12 Ocak’ta bir seçime daha gidiyor. İl Genel Meclisi Üyeliği için Aday Adayı olan isimler sandıkta üye bazında yarışacaklar. Üyelerin tercihleri ile CHP’nin İl Genel Meclisi Adayları belli olacak. Çanakkale’nin köylerinde, beldelerinde, ilçelerinde yaşanan sorunların yetkili makamlara aktarılması ve çözülmesi için doğrudan görevli olan İl Genel Meclis Üyeleri ciddi önem arz ediyor.

CHP’nin İl Genel Meclisi Aday Adayı olan, İDA Dayanışma Derneği’ndeki çalışmaları ile tanınan Pınar Bilir Akkuş geçtiğimiz günlerde sosyal medyada bir video paylaştı. “Bir takım işler peşindeyiz” cümlesi ile videosunu özetleyen Aday Adayı Akkuş videosu ile de ilgi topladı.

“Bin 946 kişi tarafından izlendi”

12 Ocak’ta yapılacak olan önseçime Çanakkale’deki CHP üyelerini davet ediyor ve desteklerini bekliyorum diyen CHP İl Genel Meclisi Aday Adayı Pınar Bilir Akkuş, sosyal medyadan bir video yayınladı. Kısa sürede birçok kişi tarafından izlenen video bugün itibari ile bin 946 kişi tarafından görüntülendi. 42 kere paylaşılan video oldukça dikkat çekti.

“Çanakkale turizm ve tarım kentidir”

Akkuş yayınlamış olduğu videosunda, “Adım Pınar Bilir. 1981 doğumluyum. 22 yıldır Çanakkale’de yaşıyorum. Kentimiz turizm ve tarım kentidir. Oysaki biz bugün termik santraller ve madenleri konuşuyoruz! İDA Dayanışma Derneği’nde başta ekolojik haklar olmak üzere mücadele etmekteyim. Çanakkale’nin sorunlarından herkesi haberdar etmek istiyorum. Bunun için yazıyorum ve okuyorum. Şehir dışında eğitimlere katılıyorum. Çanakkale’de çevreci kişiliğimle tanınıyorum, bundan onur duyarım. Anayasa’nın 56. Maddesinin bana verdiği ödevi yerine getirmekteyim.

“Mücadeleme siyasi alanda devam etmek istiyorum!”

Bugün yaşadığımız ekolojik kriz, Türkiye’de yaşanmakta olan siyasi, ekonomik ve toplumsal krizin bir yansımasıdır. Çevre mücadelesinde bulunmak, tüm bu zorluklara göğüs germek demektir. Oğlumun ve diğer tüm çocukların sorumluluklarını üzerimde taşıyorum. Bundan dolayı mücadeleme siyasi alanda da devam etmek istiyorum. CHP İl Genel Meclisi Üyeliği Aday Adayı oldum. 12 Ocakta tüm üyeleri seçime davet ediyor ve desteklerini bekliyorum” cümlelerini kullandı.

Tunahan ÜnsalWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com