‘Altın’ Değerinde Karar!

Çanakkale Sarraflar ve Kuyumcular Derneği Başkanı Timur Ay, düzenlediği basın toplantısıyla, Çanakkale’deki kuyumcular olarak yılın son pazar günü tüm sarraf dükkanlarını açık tutarak şehir ekonomisine canlılık kazandırmayı amaçladıklarını söyledi. Başkan Ay’ın bu açıklamaları yarın düzenlenecek ‘Çarşı Günleri’nin coşkusunu daha da arttırdı. Yerli esnaf art arda aldığı bu bütünleştirici kararlarla takdir kazanırken şimdi ise söz sırası Çanakkale halkına geçti…

Türkiye, içinde bulunduğu ekonomik krizden hem ulusal hem de yerel anlamda çıkış yolları aramaya devam ederken Çanakkale esnafı ise örnek bir kenetlenmeye imza attı. Çanakkale Belediyesi ve esnafları öncülüğünde yarın gerçekleştirilecek olan ‘Çarşı Günleri’ etkinliğinin yankısı sürerken, bu anlamda bir olumlu çıkış da Sarraflar ve Kuyumcular Derneği’nden geldi.

Dernek Başkanı Timur Ay, dün Temizay Kuyumculuk’ta düzenlediği basın toplantısıyla, şehirdeki tüm sarraf ve kuyumcular olarak pazar günü dükkânlarını açık tutarak ekonomiye canlılık kazandırmayı amaçladıklarını söyledi.

“Halkımız yerel esnafa duyarlı olmalı”

Ay, açıklamasında ekonominin AVM çılgınlığından çıkarak, nefes almaya ihtiyacı olduğunu belirterek “Çanakkale’deki tüm kuyumcu dükkanlarını pazar günü alışveriş olması ve alışveriş etkinliğine de katkı sağlanması adına açık tutuyoruz. Malum, Çanakkale’deki ve Türkiye’deki AVM çılgınlıklarına istinaden biz de Çanakkale’de yerel esnaf olarak şehir ekonomisine böyle bir katkı sağlamak ve halkı kendi kuyumcusundan, kendi konfeksiyoncusundan, kendi ayakkabıcısından yılbaşı alışverişi yapmaya teşvik ediyoruz. Umarım Çanakkale halkı buna duyarlı olacak ve pazar günü alışverişi için Çarşı Caddesi’ne bir akın olacak. Bu vesileyle de Çanakkale halkının 2019 yılını da kutluyoruz” dedi.

“Ekonomiye odaklanmamız lazım”

Timur Ay, konuşmasında 2019 yerel seçimlerine de değindi. Ülkenin seçimleri hayırlısıyla atlatıp ekonomiye odaklanması gerektiğini söyleyen Ay, şöyle dedi: “Bizim işimize paralel olan ekonomik krizle birlikte yaşanan bu sürecin yansımaları piyasada ciddi derecede hissediliyor. Anlaşılan bu durum 2019’un ikinci çeyreğine kadar da sürecek. Ama buna bir geçiş dönemi olarak bakmak. 2019 Mart ayındaki seçimden sonra da inşallah seçim atmosferinden hayırlısıyla çıkıp Türkiye’nin ekonomik geleceği ile ilgili konuları tekrardan gündeme alırız. Çünkü ülke olarak gücümüzü, potansiyelimizi kullanmamız lazım.”

Esra Çanlı

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com