Turizm yüzde 60 canlandı!

AK Parti Grup toplantısı Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında geçtiğimiz günlerde gerçekleşti. Konu turizm olunca 2018 Troia Yılı da Cumhurbaşkanı tarafından gündeme getirildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Çanakkale bölgesine canlılık getirdik” vurgusunda bulundu.

2018, Troia Yılı olarak ilan edildikten sonra konu hakkında pek çok yorum yapıldı, yazıldı, çizildi. Kentte Valilik önderliğinde tüm kamu kurum ve kuruluşları Troia yılı ile ilgili projeler sundular. Koordinasyon Merkezi kuruldu ve yıl boyunca yapılacak olan etkinlikler planlandı ve vatandaşlara sunuldu. Bir yıl geride kalırken, salı günü AK Parti Grup toplantısında konu turizme geldi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılan AK Parti Grup Toplantısında Troia ile ilgili açıklamalarda bulunuldu. Bizzat Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bölge turizmini yüzde 60 oranında canlandırdık” dedi.

“Turizmde çok önemli bir yılı geride bıraktık”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yapmış olduğu konuşmasında, “Turizmde çok iyi bir yılı geride bırakıyoruz. Biliyorsunuz geçen yılı yani bu yılı Troia Yılı ilan etmiştik. Bölgede turizme yüzde 60 canlılık getirmiştik. Önümüzdeki yıl yeni ve daha büyük atılımları gerçekleştireceğiz.

“Önümüzdeki yıl Göbeklitepe Yılı”

2019 yılı Göbeklitepe yılı olacak. Şanlıurfa, Mardin, Adıyaman, Gaziantep başta olmak üzere bölgeyi Göbeklitepe Yılı ile birlikte ayağa kaldıracağız” dedi.

“Daha yeni başlıyoruz!”

Konuyla ilgili paylaşımı sosyal medya hesabından AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan paylaştı. Turan yapmış olduğu paylaşımda, “Daha yeni başlıyoruz” dedi.

Tunahan Ünsal

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com