Semizoğlu’ndan asgari ücret yorumu

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından duyurulan ve 1 Ocak 2019 itibariyle yürürlüğe girecek olan net 2 bin 20 liralık asgari ücret ile ilgili açıklamalarda bulunan Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası (ÇTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu, kararın oy birliği ile alınmasının ayrıca önemli olduğunu söyledi.

ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu, 25 Aralık’ta duyurulan 2019 yılı asgari ücreti ile ilgili açıklamalarda bulundu. Semizoğlu açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk başkanlığında 25.12.2018 tarihinde toplanan Asgari Ücret Tespit Komisyonu 2019 yılında uygulanacak olan asgari ücreti belirledi. Komisyon kararına göre; 01 Ocak 2019 tarihi itibariyle asgari ücret geçen yıla oranla % 26.05 oranında arttırılarak brüt 2.558,00 TL, net 2.020,00 TL olarak belirlendi.

Yeni belirlenen asgari ücretin çalışanlarımıza ve iş dünyasına hayırlı olmasını diliyorum. Sayın Bakanımızın açıklamasından kararın oybirliği ile tespit edildiğini de memnuniyetle öğrendik. Bu durum bizim için ayrıca değerli ve önemlidir. 15 üyeden oluşan bağımsız Komisyon enflasyon oranının üzerinde bir artış yapılmasını sağlamıştır.”

Haber Merkezi

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com