Şarlan’dan anma mesajı

Çanakkale Barosu Başkanı Av. Bülent Şarlan, Türkiye Cumhuriyeti’nin ikinci Cumhurbaşkanı İsmet İnönü’nün vefatının 45. Yıldönümü dolayısıyla bir anma mesajı yayımladı.

Çanakkale Barosu Başkanı Av. Bülent Şarlan, asker ve devlet adamı İsmet İnönü’nün ölüm yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Şarlan mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Ülkemizin yakın tarihinde askeri ve siyasi olarak önemli katkılar sunan, muasır medeniyet seviyesine erişmede özel bir yeri bulunan, cesur komutan İsmet İnönü’yü vefatının 45. yıldönümünde saygıyla yâd ediyoruz.

Atatürk’ün yakın silah arkadaşı, ikinci Cumhurbaşkanımız, Lozan’ın kahramanı ve devlet adamı İsmet İnönü, tek bir yurttaşımız ölmeden İkinci Dünya Savaşı gibi bir felaketten bizleri korumuştur. Çocuklar babasız kalmamışsa bu İnönü sayesinde olmuştur. Çok partili sisteme geçmemize olanak sağlayarak demokrasi tarihimize de adını yazdırmıştır.

İsmet İnönü, eserleri ve hatırasıyla bizimle yaşayacaktır. Onun devlet adamlığının, namuslu ve dürüst yöneticiliğinin örnek alınmasını diliyor, hatırasını bir kez daha saygıyla anıyor ve rahmet diliyoruz.”

Haber Merkezi

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com