İsmet İnönü’süz 45 yıl

Türkiye Cumhuriyeti’nin ikinci Cumhurbaşkanı, Kurtuluş Savaşı kahramanı İsmet İnönü’nün aramızdan ayrılışının 45. Yıl dönümünde siyasiler İnönü ile ilgili paylaşımlarda bulundular.

Türkiye Cumhuriyeti’nin ikinci Cumhurbaşkanı İsmet İnönü’nün ölüm yıl dönümünün 45. Yıl dönümünde Cumhuriyet Halk Partili siyasiler sosyal medya paylaşımında bulundular.

Konuyla ilgili, CHP İl Başkanı İsmet Güneşhan, “Cumhuriyetimizin 2. Cumhurbaşkanı, ülkemizin kurucu ve kurtarıcılarından eski genel başkanımız İsmet İnönü’yü ölümünün 45.inci yıldönümünde sevgi, saygı ve rahmetle anıyorum” cümlelerini paylaştı.

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, “Ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün mücadele arkadaşı, kıymetli büyüğümüz İsmet İnönü’yü vefatının 45. Yılında saygı ve minnet ile anıyorum. Laik-demokratik, hukuk devleti temellerine önemli katkı sunmuş, Türkiye Cumhuriyeti ikinci Cumhurbaşkanı İsmet İnönü, vatanseverliğin eşsiz sembolü, çok partili demokratik rejimin öncüsü ve bağımsızlık mücadelesinin en önemli kahramanlarından birisi olmuştur” dedi.

Kepez Belediye Başkanı Dr. Ömer Faruk Mutan ise, “Mustafa Kemal Atatürk’ün yol arkadaşı Kurtuluş Savaşı’mızın unutulmaz komutanı 2.Cumhurbaşkanımız İsmet İnönü’yü aramızdan ayrılışının 45. Yılında saygıyla ve rahmetle anıyorum” cümlelerini kullandı.

Tunahan ÜnsalWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com