ÇASİAD, çocuklara yazılım eğitimi verdi

Çanakkale Sanayici ve İş İnsanları Derneği ve TEB tarafından Çanakkale Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü bünyesindeki çocuklara Maker Eğitimi sağlandı.

ÇASİAD’ın haberine göre, Dernek ve Türkiye Ekonomi Bankası (TEB) iş birliği ile Çanakkale Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü bünyesindeki çocuklara “Maker Eğitimi” verildi.

TEB, “Minik Maker’ler İş Başında” projesi kapsamında Çanakkale Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü bünyesindeki 7 – 14 yaş arasındaki çocuklara 22 Aralık 2018 Cumartesi günü  Maker Uzmanları; Şeyma Koçer, Elif Karaatlı ve Alp Eren Tosyalı tarafından “Maker Eğitimi”  ÇÖMÜ Mühendislik Fakültesinde verildi.

Eğitim kapsamında, yeni nesillerin bilişim teknolojilerinin iletişim, tüketim ve eğlence boyutlarının yanı sıra üretici ve problem çözücü özelliklerini de tanımalarını ve inovasyonlarla ülke ekonomisine katkı sağlanabilir becerilerle donatılması hedeflendi.

Bir günlük Maker Eğitimi’nde çocuklar uzman eğitimcilerin öncülüğünde Robotik ve Kodlama eğitimi aldılar. Robotun sensörleri ile park ve trafik etkinliği yapıldı. Sabah eğitiminin ardından öğle yemeğine geçildi ve öğleden sonraki iki oturumun daha gerçekleşmesiyle eğitim sona erdi. Üç oturumla gerçekleştirilen eğitimin ardından çocuklara Maker Eğitimcileri tarafından sertifikaları verildi.

Çocukların büyük ilgisini çeken eğitim ile ilgili konuşan ÇASİAD Başkanı Semih Başaran, “Çocuklarımızla harika vakit geçirdik. Onların hayal güçlerini teknoloji ile birleştirecek projeler geliştirmeyi ve öğretmeyi hedefleyen çalışmalarımız devam edecek çünkü gelecek bugün başlar” diyerek eğitime katılan çocuklara bere ve atkı hediye etti.

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com