İl Kanser Danışma Kurulu Toplandı

Vali Yardımcısı Celil Ateşoğlu başkanlığında toplanan İl Sağlık Müdürü Dr. Ali Taşçı ve ilgili kurum temsilcileri 2018 yılı İl Kanser Danışma Kurul Toplantısı’nı gerçekleştirdi.

Çağımızın en yaygın hastalıklarından kanserle mücadelede bilinci arttırmak adına düzenlenen 2018 yılı İl Kanser Danışma Kurul Toplantısı, Çanakkale İl Sağlık Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda düzenlendi. Toplantıya Vali Yardımcısı Celil Ateşoğlu, İl Sağlık Müdürü Dr. Ali Taşçı ve ilgili kurum temsilcileri katıldı.

Toplantının ardından İl Sağlık Müdürlüğü’nün sitesinden ise şu açıklama yapıldı.

“Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü Kanser Bildirimi ve Kanser Kayıt Merkezleri Yönetmeliği gereğince İlimizde kanser çalışmalarının etkin yürütülebilmesi için kanser kayıt, erken teşhis, tarama, kanser kontrol, epidemiyolojik araştırma ve benzeri konularda görüş bildirmek, eğitim programlarına öneri ve katkı sağlamak üzere Vali Yardımcısı Sayın Celil ATEŞOĞLU Başkanlığında İl Sağlık Müdürü Dr. Ali TAŞÇI ve ilgili kurum temsilcilerinin de katılımıyla 18.12.2018 tarihinde İl Sağlık Müdürlüğü toplantı salonunda 2018 yılı İl Kanser Danışma Kurul Toplantısı düzenlenmiştir. Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Uzman Dr. Sinem TOPALOĞLU tarafından yapılan sunum ile 2018 yılı değerlendirmesi yapılmıştır.”

Esra ÇanlıWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com