Melis Pastanesi başarıdan başarıya koşuyor

Melis Pastanesi birbirinden farklı ödül ve başarılarına her geçen gün yenilerini eklemeye devam ediyor. Melis Pastanesi Kasım ayında yapılan Dünya Gastronomi Olimpiyatlarında iki altın madalya aldıktan sonra şimdide gözünü Orta Avrupa Gastronomi yarışmasına dikti.

Cumartesi günü Melis Pastanesi’nin sahibi Hasan Çoban ve pastaları usta elleri şekillendiren Semiha Çetin basın mensupları ile kahvaltıda bir araya geldi. Geçtiğimiz ay alınan iki altın madalya ve önümüzdeki süreçlerde Melis Pastanesi’nin katılacağı yarışmalar hakkında bilgiler veren ikili yeni başarılara yelken açacağız mesajında bulundular.

Pasta Ustası Semiha Çetin Karayip Korsanları ve Yüzüklerin Efendisi konsepti ile katıldıkları yarışmadan bahsederek şunları söyledi, “24–28 Kasım Dünya Gastronomi Olimpiyatlarında İstanbul’da Melis Pastanesi adına katılmış olduğumuz artistik kategoride Türkiye’ye bu şekilde dönmek bizi çok mutlu etti” dedi.

“Her şey Çanakkale için, her şey Türkiye için!”

Melis Pastanesi Sahibi Hasan Çoban ise, “Türkiye Gastronomi Olimpiyatlarında 4 kez Türkiye ödülü, 2 uluslararası Gastronomi birinciliğimiz var. Avrupa yarışmasında İsviçre’de ikinci olduk. Son olarak Dünya Gastronomi Olimpiyatlarında iki eserle iki altın kazanmış olduk. Semiha Çetin şefimiz bu işin mimarıdır. Onu gönülden tebrik ediyorum, teşekkür ediyorum. Biz 5 yıldan beri beraber çalışıyoruz. Melis Pastanesi olarak daha iyiye, daha güzele, daha başarıya doğru adım atmaya çalışıyoruz. Özellikle Çanakkale’de olup küçük illerde bazı şeyleri yapmak zor… Çanakkale’de böyle bir başarıyı elde etmek ayrı bir onurdur. Uluslararası platformda Türk Bayrağını dalgalandırmak bizim en büyük gururumuz. Her şey Çanakkale için, her şey Türkiye için.

“Semiha Şefimiz bu işin mimarıdır”

Bundan sonraki yarışmalar bizim için çok zorlamayacak. Mart ayında Selanik’te Orta Avrupa Gastronomi Yarışması olacak. Ona hazırlanıyoruz. İkinci olarak Nisan’da da ayrı bir yarışma var oraya katılacağız. Bundan sonraki hedefimiz bütün yarışmalara katılıp, olduğumuz yerde durmak değil, bir adım daha ileri gitmek, daha iyisini ve güzelini yapmak. Bunu yapacak kapasitedeyiz, bunu yapacak ekibimiz var. Özellikle Semiha Şefimiz bu işin mimarı. Gerçekten çok başarılı, çok yetenekli dünya standartlarında bir sanatçı bana göre. Çanakkale’de ve Türkiye’de böyle bir değerin olması büyük önem arz ediyor” cümlelerini kullandı.

Tunahan Ünsal

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com