Hayallerin anahtarı şans oyunları oldu

Ekonomik yetersizlikler ve alım gücünün giderek düşmesi sonucu şans oyunlarına rağbet oldukça arttı. Çarşı’da satılan milli piyango biletlerinin bitme aşamasına geldiği görülürken, vatandaş kendisine çıkacak bir ikramiyede neler yapabileceğinin hayallerini kurmaya başladı.

Kiminin hayalinde ev var kiminin hayalinde ise araba… Geçim sıkıntısının giderek artmasıyla birlikte vatandaş kirayı ödedikten sonra yiyeceği yemeği düşünür hale geldi. Hayaller arka geçim derdinin arkasında kalırken, vatandaş her zamanki gibi hayallerindeki evi ve arabayı koşturmaya devam ediyor. Hayaller diyince memlekette akla ilk gelen unsurlardan birisi şans oyunları oldu. Şans oyunlarına rağbet her geçen gün giderek artar hale geldi. Vatandaş oynayalım ya çıkarsa mantığı ile alacağı bileti kendisinden esirgemedi.

Sayısal Loto’da 7. Devir!

Sayısal Loto’da ikramiye bir türlü taliplisini bulamadı. İkramiye tutarı yedinci devirin ardından katlanarak 11 Milyon TL’yi buldu. Cumartesi günü çekilecek olan sayısal lotoda ikramiye taliplisini bulamazsa miktar katlanarak 8. Haftaya kalacak. Sayısal loto bu hafta en çok oynanan şans oyunlarından oldu.

“Milli Piyango’da yeni dönem!”

Geçtiğimiz senelerde milli piyango biletleri yetkili bayilerden ya da seyyar satıcılardan temin edilebiliyordu. İçinde bulunduğumuz zaman diliminde milli piyango biletleri artık şans oyunları bayilerinde bulunan sayısal makinelerinden alınabiliyor. Makineler sayısal loto kuponlarına benzer şekilde dizayn edilmiş milli piyango biletlerini müşteriler ile buluşturuyor. 7 rakamdan oluşan piyango biletlerinde ilk rakam makine tarafından belirlenirken, diğer rakamlar müşteri tarafından tek tek seçilebilir oldu.

Şans oyunları bayi esnafları bu biletlerin eski usullere göre pek fazla tutmadığını, vatandaşın alışkanlıklarından vazgeçmediğini belirttiler.

Tunahan Ünsal

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com