Çiftçilere bitki ve hayvan besleme eğitimi

Çan Etili Tarım Kredi Kooperatifi tarafından Bahadırlı köyündeki çiftçilere bitki ve hayvan besleme semineri verildi.

915 Sayılı Çan Etili Tarım Kredi Kooperatifi’nin haberine göre Bahadırlı Kköyünde düzenlenen seminerde üreticilere bitki besleme, hayvan besleme ve tarım sigortaları konularında seminer verildi.

Gübre Fabrikaları T.A.Ş’nin Bölge Ziraat Y. Mühendisi Koray Akev yaptığı açıklamasında “Çiftçilerimizin artan maliyetlere karşı doğru gübreyi doğru zamanda ve doğru miktarda atmanın önemine vurgu yaptı. Gereğinden fazla kullanılan azotlu gübrenin buharlaşma ve yahut yıkanma ile kayıplara uğradığını ve bitkilerin istifade edemediğini bu kaybı minimize eden Süper İnci adlı gübrenin kayıpların önüne geçtiğine değindi.” Tarım Kredi Yem Bölge Ziraat Mühendisi Tayfun Aktan ise yaptığı açıklamasında “ Hayvan bakım, besleme ve hastalıklarla mücadele konusunda üreticilerimize kısa bir sunumla, artan girdi fiyatlarıyla beraber ekonomik beslenme için kaliteli kaba yem üretiminin elzem olduğunu, bu süreçten geçerken Tarım Kredi Yem olarak her zaman üreticimizin yanında olacağımızı aktardı“. Etili Tarım Kredi Kooperatifi Müdürü Özgür Çubukçu ise yaptığı açıklamada “tarımda sigortanın kaçınılmaz olduğuna değindi. Sigorta sayesinde hem yetiştirdiğiniz ürünlerinizi garanti altına almış olacak hem indirimli faizlerden yararlanmış olacak, Allah korusun yaşanabilecek sel dolu gibi felaketlerde devletin size sağladığı bu kolaylıklara bu sayede ulaşabileceksiniz” dedi.  Ayrıca 2018 yılı için ortaklarına ve üreticilere teşekkür edip, 2019 yılının hazırlıklarına üreticinin yanında olarak başlangıcını verdiğini ve bereketli bir yıl geçmesini temenni etti.

Bahadırlı Köyü Kahvehanesinde verilen seminere Etili Tarım Kredi Kooperatifi Müdürü Özgür Çubukçu, Kooperatif Yetkilisi Halenur Önal, Gübretaş Bölge Ziraat Y. Mühendisi Koray Akev, Tarım Kredi Yem Bölge Ziraat Mühendisi Tayfun Aktan, yanı sıra muhtarlar ve üreticiler katıldı. Seminer sonrasında katılımcılara pilav ve tatlı ile çeşitli hediyeler sunuldu.

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com