Bir harabe 21 günde ofise dönüştü!

Merkez’de faaliyet gösteren alışılmadık bir tarza sahip olan D’sign iç mimarlık yeni yıla merhaba partisini geçtiğimiz günlerde yaptı. Mimarlık şirketinin binası oldukça dikkat çekici olurken, bir hayli takdir gördü.

Kemalpaşa Mahallesi Yeni Havra Sokak üzerinde faaliyet gösteren D’sign mimarlık şirketi geçtiğimiz günlerde yeni yıla merhaba partisi düzenledi. Yeni havra sokakta bulunan mimarlık ofisi önceden şarap mahzeni olarak kullanılmaktaydı. Daha sonraları mahzen yerini giderek çöplüğe bıraktı. Mimarlık şirketi açılmadan önce yapının durumu çöplüğe döndü. Mimarlık şirketi sahibi Dilek Gülçür geçtiğimiz yıllarda İstanbul’dan mimarlık yapmak üzere Çanakkale’ye geldi. Gülçür harabe halinde bulunan ve çatısı olmayan yapıyı ekibi ile 21 gün gibi kısa bir sürede Çanakkale’ye kazandırdı.

Şu anda iç mimarlık ofisi olarak hizmet veren tarihi yapı Çanakkale’de dikkat çeken yapılar arasına adını yazdırdı.

Yapılan parti ve binanın durumu ile ilgili,  D’sign mimarlığın sahibi, İç Mimar Dilek Gülçür, “Mimarım 25 yıl önce mezun oldum. İstanbul’da mimarlık yapıyordum, Çanakkale’ye geleli üç buçuk sene oldu. Bu mimarlık binası açılalı da bir buçuk sene oldu. Mimarlığın yanında iç mimarlığı birlikte yürütüyorum on yıldır.

Bir yer arıyordum. Bu mekanı sokaktan geçerken tesadüfen gördüm ve vuruldum. Binayı bulduğumuz da harabe haklindeydi. Biz ekibimizle 21 günde hızlı bir şekilde binayı kullanılabilir bir hale getirdik. Çatısı yoktu çöplük olarak kullanılıyordu. İçerde bir yılbaşı etkinliği yapalım dedik.

Yeni yılı kutluyoruz, 2019 hepimize mutluluk getirsin…” dedi.

Tunahan ÜnsalWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com