Acil Servislere ‘Etkili iletişim’ Dersi Verildi

İl genelinde hizmet veren acil servislerde görev yapan hekim ve sağlık çalışanlarına yönelik acil servislerde etkili iletişim teknikleri konusunda Acil Tıp Uzmanı Dr. Şehnaz Paker tarafından eğitim verildi.

Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi Konferans Salonunda, İl Sağlık Müdürlüğü organizasyonuyla gerçekleştirilen etkinlikte pek çok konuda eğitim verildi.

Sağlık çalışanlarına; kriz, afet yönetimi ve doğru iletişim, ekip başarısını artırma ve iletişim, şikayet yönetimi ve iletişim, beklemenin psikolojisini yönetmek, zor hasta ve hasta yakınları ile doğru iletişim kurma, doğru iletişim teknikleri ve şiddet arasında ilişki, doğru triyaj ile şikayetlerin azaltılması, konsültasyonların istenmesinde doğru iletişimin rolü, istismar vakaları ile iletişim ve yönetimi, tıbbi tedavilerin kabul ve retleri esnasında sağlıklı iletişim kurma teknikleri, yaşamının sonunda olan hasta ve hasta yakınlarına yaklaşım gibi konularda bilgilendirme yapıldığı eğitim iki gün sürdü.WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com