Çarşı bizimdir!

Ekonomik kriz ve kemer sıkma politikaları esnafı ve vatandaşı oldukça daralttı. Çanakkale Belediyesi bu daralmışlıktan biraz olsun çıkmayı hedefleyerek Alışveriş günlerini başlatıyor. 29 Aralık’ta Çarşı Buluşalım sloganı ile duyurulan Alışveriş günleri çarşı’da panayır havası yaşatacak.

Ekonomik kriz, alım gücünün düşmesi, enflasyon, kemer sıkma politikaları ve daha niceleri… Vatandaşta, esnafta bu terimleri ve cümleleri duymaktan bir hayli bıkmış duruma geldi. Tam bu sıkılmışlık ortamında Çarşı’ya Çanakkale Belediyesi tarafından el atıldı.

29 Ekim Cumartesi günü Çarşı’da ekonomiyi hareketlendirmek için Alışveriş Günleri başlayacak. Çarşı Caddesi boyunca yerli ekonomi canlandırmak umuduyla yapılacak olan proje, Çanakkale’de panayır havası estirecek. Çanakkale Belediyesi konuyla ilgili geçtiğimiz gün sosyal medyadan bir paylaşımda bulundu.

Belediye tarafından yapılan paylaşımda, “Çarşı millidir, yerlidir, gelenektir” vurgusu yapıldı. Öte yandan, “Çarşı kardeşliktir, barıştır” cümleleri afişte kullanıldı.

En can alıcı ve vurucu olan slogan ise Çarşıda “Buluşalım” oldu.

Çanakkale halkı 29 Aralık’ta Çarşı’da bir araya gelecek.

Tunahan ÜnsalWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com