Ayvacık’ta Kazdağ Grup Suyu Çalışmaları sürüyor

İl Özel İdaresi tarafından Ayvacık’ta sürdürülen Kazdağ Grup Suyu çalışmaları devam ediyor.

Çanakkale İl Özel İdaresi’nin haberine göre toplamda üç kısımdan oluşan Ayvacık Kazdağ Grubu İçmesuyu Hattı Yenileme Çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. Ayvacık Kazdağ  İçmesuyu grubunun toplamda hat uzunluğu 75.093 metre olup 2018 yılında 46.093 metrelik kısmında yenileme yapım işlemleri ile Ayvacık Kazdağ grup suyundan su alan 14 köyümüzün su ihtiyaçları ve sıkıntıları giderilmiş olacak.  Kalan 3. kısım 29.000 metre uzunluğunda olup, Kültür Bakanlığından ödenek talebinde bulunuldu.

1.Kısım Çalışmaları Tamamlandı

Toplam uzunluğu 14.568 metre olan 1. kısım inşaatı Büyükhusun, Kozlu, Sazlı, Kayalar, Demirci, Hüseyinfakı, ve Ahmetçe köylerini kapsamakta.1. kısım tamamlanmış olup hatta su verildi.

2.Kısım Çalışmaları Hız Kesmeden Devam Ediyor

Ayvacık Kazdağ İçmesuyu grubu için  2. kısım Yeniçam ayrımından sonra Ahmetçe ayrımına kadar olan kısım. Bu kısmın toplam uzunluğu 31.525 metre. 2. kısım hattı, Yeniçam ayrımından Tartışık, Dibekli, Küçükhusun, Güzelköy hattını ve Yeniçam Ayrımından Sonra Yeniçam, Hasanlarobası Mahallesi ve Arıklı köylerini kapsamakta. 2. Kısım çalışmaları devam etmekte olup, çalışmalar %45 seviyesinde. 3.Kısım çalışmaları için  de talepte bulunuldu.WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com