Sekiz Bölgede “Millet İttifakı”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ile İYİ Parti’nin Çanakkale’de ittifak yaptığı ilçeler ve beldeler belli oldu. Dün CHP İl Başkanı İsmet Güneşhan ve İYİ Parti İl Başkanı Selahattin Yıldızlar arasında imzalanan ön protokolde, ilk etapta dört ilçe merkezi ve dört belde için anlaşmaya varıldı.

19 Aralık 2018 Çarşamba günü (dün) saat 10.30’da CHP ve İYİ Parti heyetleri arasında yapılan görüşmede, Çanakkale’nin dört ilçesi merkezi ve dört beldesi konusunda mutabakata varıldı.

CHP İl Başkanı İsmet Güneşhan ve İYİ Parti İl Başkanı Selahattin Yıldızlar tarafından imzalanan ön protokol metnine göre; Biga, Bayramiç merkezleri ile Karabiga, Çardak ve Umurbey beldeleri Cumhuriyet Halk Partisine bırakılırken, İYİ Parti’ye bırakılan yerler Lapseki, Yenice ilçeleri ile Gümüşçay beldesi oldu.

Biga ve Lapseki’de Belediye Başkan Yardımcılığı karşılıklı olacak ve Belediye Meclis Üyelikleri konusunda ilçe örgütleri de karşılıklı olarak anlaşacaklar.

Taraflar, anlaşma yapılmayan diğer ilçeler için 21 Aralık Cuma günü yeniden bir araya gelecek.

Eceabat’ta ise CHP’nin eğilim yoklamasından birinci çıkan Metin Övün önceki günkü Parti Meclisi toplantısında atanırken, uzun süredir aday olduğu bilinen Saim Zileli de İYİ Parti’den adaylık açıklamasını 29 Aralık 2019 tarihinde 14.00’te yapacak.

Eylem GözeldereWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com