ÇARO Balıkesir’de temaslarda bulundu

Çanakkale Bölgesel Turist Rehberleri Odası (ÇARO) Yönetim Kurulu üyeleri Balıkesir’de İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile Balıkesir Üniversitesi Turizm Fakültesi’ne ziyarette bulundu.

ÇARO Yönetim Kurulu Başkanı Cihan Müşterioğlu, Sözcü Onur Akgül, Koordinatör Çağrı Tok, Sayman Ercan Yavuz ve Turist Rehberleri Birliği (TUREB) Denetmeni Olgun Yüksel’den oluşan heyet, Balıkesir İl Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Çaltı’yı makamında ziyaret etti. Turizm hareketliliğinin Edremit ve diğer körfez bölgelerine yayılması, kaçak faaliyet denetimlerinin iş birliği içinde yoğunlaştırılması ve mevcut sorunların giderilmesine yönelik çalışmaların yapılması gerektiği; bu bağlamda bölgedeki turizm paydaşlarıyla bir araya gelerek masaya oturulması yönünde görüşüldü. İl Müdürü Çaltı, bilhassa Aeneas Kültür Rotaları projesini Oda olarak yakın takipte bulunmamıza dair temennilerini iletti.

Görüşmenin ardından, Balıkesir Üniversitesi Turizm Fakültesi’nin daveti üzerine Turizm Rehberliği öğrencileri ile bir araya gelinerek söyleşi yapıldı. Turist rehberliği mesleğinin ülkemizdeki değeri, gereklilikleri ve denetim faaliyetleri konuşularak, rehber adayı olan öğrencilerin soruları yanıtlandı. Söyleşi sonunda, Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cevdet Avcıkurt, Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Sebahattin Karaman ve Turizm Rehberliği Bölüm Başkanı Doç. Dr. Özlem Köroğlu, Çaro Başkanı Cihan Müşterioğlu ve Yönetim Kurulu üyeleri ile TUREB denetmenine plaket ve teşekkür belgesi takdiminde bulundu.

Haber MerkeziWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com