“Yerel ve Kırsal Hizmetin 29 Yıldır İçindeyim!”

CHP Çanakkale İlçe Merkez Teşkilatı’nda, Belediye Meclis Üyeliği adaylığını açıklayan Ziraat Mühendisi İrfan Mutluay, 29 yıldır kırsala hizmetin içinde olduğunu belirterek “Çanakkale’ye yerel alanda hizmet etme olanağı bulabileceğim için mutluyum. Kırsalda ve yerelde kalkınmanın kentle ve kırsalı bütünleştiren bir program çerçevesinde olabileceğine inanıyorum” şeklinde konuştu.

CHP Belediye Meclis Üyeliği adaylığını açıklayan Ziraat Mühendisi İrfan Mutluay, bugüne dek 29 yıldır yerel hizmetin içinde bulunduğunu belirterek iddialı konuştu.

“Kentle kırsalı bütünleştiren bir program gerekli”

Mutluay, “Öncelikle ülkemizin aydınlanma meşalesini yakan ve tam bağımsız TC kuran Atatürk’ün partisinde olduğum için çok mutluyum. Ziraat mühendisiyim. 29 yıldır kamu görevi yapmaktayım. Tarımsal altyapı, tarımsal iyileştirme projelerinde kırsala 29 yıl hizmet ettim. Çanakkale’ye yerel alanda hizmet etme olanağını bulabileceğim için mutluyum. Kırsalda, yerelde kalkınmanın kentle kırsalı bütünleştiren bir program çerçevesinde olabileceğine inanıyorum. Üreticiden tüketiciye, Kooperatif örgütlerinin desteklenmesini sağlayan bir projenin bir parçası olmak istiyorum” dedi.

Mutluay projelerini anlattı

İrfan Mutluay, belediye meclis üyeliği gerçekleştiği takdirde hayata geçirmeyi düşündüğü projelerini ise şöyle anlattı: “Eğer halkımız bize bu fırsatı verirse hayata geçirmek istediğim pek çok proje var. Öncelikle temiz yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanılacağı, kendi enerjisini kendi karşılayan bir kent oraya çıkarmak istiyorum. Kentimizin önemli sorunu Atik Hisar barajı havzası başta olmak üzere Kaz dağları ve Biga yarımadasında sürdürülen metalik maden işletmeciliği ile termik enerji santrallerinin bölgemize vereceği zarara karşı hep birlikte mücadele edeceğiz. Belediye meclis üyesi olmam halinde ben de bu mücadelenin aktif bir katılımcısı olacağım. Demokrasinin katılımcı yönünü çok önemiyorum. Barışın kenti Çanakkale’de özgür ve mutlu bir Çanakkale için çalışmaya hazırım.”

Esra ÇanlıWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com