“Mehmetçiğe Kömür Yerine Taş Göndermişler!”

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, Türk askerinin yakacak sorunu olduğunu dile getirdi. Ceylan, sınırda nöbet tutan askerlerin kendilerine gönderilen kömürün düşük kalorisi yüzünden ısınamadığını belirterek “Mehmetçiğe kömür yerine taş göndermişler, ısınsınlar diye! Bu alçaklığı yapanların vicdanı kurusun!” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, sınırda nöbet tutan Türk askerlerinin ‘yakacak’ sıkıntısına değindi. Ceylan, “Mehmetçik canı pahasına hudut beklerken, birileri Mehmetçiğe kömür yerine taş göndermiş: Isınsınlar Diye! Mehmetçik üstünden kasalarını doldurmaya çalışanlara seyirci kalınması kabul edilemez. Bu alçaklığı yapanların vicdanı kurusun” şeklinde konuştu.

“Askerler UFO kullanmak zorunda kalıyor”

Ceylan, Mehmetçiğe gönderilen kömürün kalorisinin düşük olduğunu ifade ederek “Sınırlarımızı emanet ettiğimiz göz bebeğimiz askerler, birkaç rantçının ve bundan nemalanan personel yüzünden donarak nöbet tutmak zorunda değildir. Bu konu her şeyden önemlidir. Normalde ihaleye çıkıldığında alınacak kömürün niteliği 7 bin kalori olması gerekiyor. Ama söz konusu kömürler 2 bin kalori. Biri 7 binlik kömür diye 2 binlik kömür satmış bunlara. Şu anda da bu kömür kalekolları ısıtmıyor. Bu yüzden Mehmetçiğin ufolar kullandığı görüntüler var elimizde. Bunları askerimizin zor durumda kalmaması için paylaşmıyorum” dedi.

“Bunlar hiçbir şeyden ders almaz mı?”

Ceylan, geçtiğimiz günlerde donarak şehit olan Asım Türkel ve Ferruh Dikmen’i de hatırlatarak “Daha bir ay önce iki gencecik askerimiz, bir iddiaya göre donanımlarının yetersizliği nedeniyle donarak şehit oldu. Bunlar hiçbir şeyden ders almayı bilmez mi?” sözlerini kullandı.

Esra Çanlı

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com