İyi Parti’nin Lapseki Adayı Gani Ekim Oldu

İYİ Parti’nin Lapseki Belediye Başkan Adayı, ilçenin eski başkanlarından Mehmet Gani Ekim oldu. Ekim, “Lapseki benim kalbim. Halkımız takdir ederse Lapseki’ye yeniden hizmet etmek istiyorum” şeklinde konuştu.

İYİ Parti’nin Lapseki Belediye Başkan Adayı, Çanakkale İyi Parti İl Teşkilatı’nda yapılan basın açıklamasıyla duyuruldu. İlçenin eski başkanlarından Mehmet Gani Ekim’in yeninden aday olduğu açıklandı.

“Lapseki benim kalbim”

Mehmet Gani Ekim, adaylık açıklamasının ardından şöyle konuştu: “1994’ten bu yana aktif siyasetin içindeyim. 1994-1999 ve 2009-2014 dönemlerinde büyük bir zevkle belediye başkanlığı görevini yaptığım Lapseki ilçemize yeniden adayım. Lapseki’de hiç ara vermeden çalışıyoruz. Yakın zamanda belediye meclis üyelerimizi de belirleyeceğiz ve önümüzdeki 5 yıl içerisinde halkımız bize görev verdiği takdirde tüm projelerimizle halkımızın karşısına dimdik geçeceğiz. Lapseki’ye heyecanla, yeni projelerle dönüyoruz. Öncelikle projemiz eğitime destek sağlamak, sportif anlamda destek sağlamak, engelli vatandaşlarımızı toplumla buluşturmak, ev kadınlarımıza toplumsal hayata katmak… Dahası yenilenebilir enerji kaynaklarının projelerini hayata geçirmek istiyoruz.  Halkımız umarız bize bu görevi nasip eder. Lapseki’ye yeniden hizmet etmek için heyecanlıyım. Çünkü Lapseki benim kalbim…”

“Lapseki’de Ekim’in CHP tarafından da desteklenmesi arzumuz var”

İYİ Parti Kurucular Kurulu Üyesi Rıdvan Uz da basın toplantısı esnasında açıklamalarda bulundu. Us, İYİ Parti CHP arasındaki işbirliğine vurgu yaparak şöyle dedi: “Biz Türkiye genelinde, CHP ile gerçekleşen görüşmelerde 10 büyükşehirin İYİ Parti’ye, 11 büyükşehirin CHP’ye bırakılması ve adaylarının desteklenmesi ile ilgili bir çalışma gerçekleştirmiştik. Bu çalışmalarımız devam ediyor. Çanakkale özelinde de görüşmelerimiz devam ediyor. Şehrimizde, Ak Parti’nin olduğu 7 belediyede de genel seçimlerde cumhur ittifakının çok üzerinde oy aldığımız için çerçeveyi 7 belediye üzerinde oluşturmuş bulunmaktayız. Bu görüşmelerimiz devam ediyor. Çanakkale merkez, Kepez ve Çan ilçelerinde Ak Parti’nin herhangi bir kazanma şansı görünmediği için buralarda da herkesin kendi adaylarıyla çıkması konusunda bir fikir birliğine vardık. Fakat Lapseki’de, ilçemizin iki defa yüzünü ağartan Sayın Ekim’in CHP tarafından desteklenmesi arzumuz var. Biz bunu dile getirdik. Olumlu sonuç alacağımızı düşünüyoruz.”

Esra ÇanlıWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com