Çanakkale’de “Slowing Down” Buluşması

Slowing Down, a few face of European education projesi kapsamında Opet Tarihe Saygı Ortaokulu ev sahipliğinde düzenlenen ilk proje toplantısı Polonya, Yunanistan, İtalya, Portekiz, Letonya ülkelerinden gelen 23 öğrenci ve 10 öğretmen ile gerçekleşti.

Açılış törenine, Eceabat Kaymakamı Turan Yılmaz, Eceabat Belediye Başkan Yardımcısı Recep Tutucu, Eceabat İlçe Milli Eğitim Müdürü  Sezai Turna ve Opet Proje Koordinatörü Fatma Hacıalioğlu katıldı.

Tören saygı duruşu ve İstiklal  Marşının ardından proje koordinatörü Opet Tarihe Saygı Ortaokulu İngilizce Öğretmeni Saliha Deniz’in yaptığı açılış konuşması ile başladı. Programa ortak ülkelerden gelen okulların yaptığı sunumlarla devam edildi. Proje temasına ve ortak ülkelerin kültürlerine göre hazırlanan sınıf sunumlarının ardından proje temasının işlendiği pandomim gösterisi sergilendi. Daha sonra Okul Müdürü Deniz Aydeniz, konukların sunduğu hediyeleri makamında kabul etti.

16-21 Aralık tarihi aralığında Eceabat’ta tamamlanacak olan ilk hareketliliğinin ardından, projeye  2020 yılına kadar 20 öğrencinin katılımı ile devam edecek.

Haber Merkezi