Üzen, Balkan Odalar Birliği toplantısına katıldı

Çanakkale Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı S. Kaya Üzen, İstanbul’da TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun ev sahipliğinde, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan ve AB Komisyonu Eski Başkan Yardımcısı Günter Verheugen’in de katılımıyla düzenlenen Balkan Odalar Birliği Genel Kurul toplantısına katıldı.

Çanakkale Ticaret Borsası’nın haberine göre Balkan Odalar Birliği (ABC) Genel Kurulu, TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu’nun ev sahipliğinde, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan ve AB Komisyonu Eski Başkan Yardımcısı Günter Verheugen’in de katılımıyla İstanbul’da yapıldı.

Çanakkale Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı S.Kaya Üzen’in de katıldığı Balkan Odalar Birliği (ABC) Genel Kurulu’nda konuşan TOBB Başkanı ve ABC Dönem Başkanı, Avrupa Ticaret ve Sanayi Odaları Birliği (Eurochambres) Başkan Yardımcısı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, ticaret ve yatırımları artırma çağrısında bulundu. “Bizim önceliğimiz, Balkan coğrafyası olarak, aramızdaki ticaret ve yatırım ilişkilerini artırmak olmalı” diyen Hisarcıklıoğlu, huzur ve zenginliğin yolunun ticaretten geçtiğini vurguladı.

Açılış konuşmalarının ardından TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ve Yunanistan Odalar Birliği Başkanı Constantine Micholas, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’a plaket takdim etti.