Turan “ÇOMÜ’nün 2019 bütçesi 370,6 milyon lira”

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, 2019 bütçesi kapsamında Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’ne 370,6 milyon liralık bir bütçe ön görüldüğünü açıkladı.

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, 2019 bütçesi ile ilgili açıklamalarda bulundu. Turan açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Eğitim Türkiye’nin aydınlık geleceğinin anahtarıdır. Bu manada AP Parti olarak iktidara geldiğimiz günden bu yana bütçelerimizde hep en yüksek payı eğitime ayırdık. 2019 bütçemizde eğitime yaklaşık 161 Milyar TL ödenek ön görülüyor.

2019 Bütçesinden üniversitemiz aslan payını kopardı. Yaklaşık 370,6 milyon lira bir bütçe ön görülüyor. Bu eski parayla 370 trilyon demek. Bu rakamlar Çanakkale’nin ilimde, irfanda, bilimde çok daha ileri gitmesine hizmet edecek inşallah” dedi. Koşmasının sonunda “ Çanakkale Milletvekilimiz Jülide İskenderoğlu ile birlikte Çanakkale’nin tüm yatırımlarının takipçisi olacaklarını” vurgulayan Turan “ 2019 Yılı Bütçesinin tüm Türkiye’ye hayırlı olmasını diliyoruz” dedi.

Bütçe görüşmelerinin 21 Aralık Cuma günü tamamlanarak bütçenin tümünün oylanması bulması bekleniyor.

Haber Merkezi

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com