“Mülakattan değil, liyakatten yanayız”

Anadolu Eğitim Sendikası Çanakkale Temsilcisi Deniz Kula, bütün okul müdürlerinin sınavla alınmaları ve hizmet içi eğitim görmelerinin sevindirici bir gelişme olduğunu belirterek “Sendika olarak her zaman mülakattan değil, liyakatten yana olduk. Kararı destekliyoruz.” dedi.

Anadolu Eğitim Sendikası Çanakkale Temsilcisi Deniz Kula, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından açıklanan bütün okul müdürlerini sınavla alınacakları ve daha sonra hizmet içi eğitim görecekleri açıklamasına sendika olarak destek verdiklerini açıkladı. Kula’nın açıklamasında şu ifadeler yer aldı:

“Sayın Ziya Selçuk TBMM Genel Kurulunda yaptığı konuşmada ‘Bütün okul müdürlerinin sınavla alınması ve sınav sonucunda hizmet içi eğitime alınması sağlanacak. Şubat ayında düzenlemeler yürürlüğe girecek. Sınavı kazanarak okul müdürlüğüne hak kazanalar, Üniversitelerle işbirliği halinde Haziran ayından sonra hizmet içi eğitime alınacaklar’ dedi.

Bunun üzerine malum yerlerden “mevcut yöneticilere dokunmayın yoksa eğitimin aşil tendonunu kesersiniz, buna sessiz kalmayız” diye sesler yükselmeye başladı. Okul müdürlerinin sınav ve sonrasında eğitimle alınmasının neden birilerini rahatsız ettiğini herkes biliyor. Anadolu Eğitim Sendikası olarak her zaman mülakattan değil, liyakatten yana olduk. Sayın Bakanımız Ziya Selçuk liyakatten taviz vermemeli, bu noktada atacağı her adımı destekliyoruz.”

Haber MerkeziWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com