Çan’da 14 adet toplanma alanı oluşturuldu

Çan Belediyesi ilçede olası bir deprem durumunda alınacak tedbirler kapsamında vatandaşların toplanma alanlarını belirlemek için çalışmalarını sürdürüyor. Proje kapsamında 14 adet toplanma alanı oluşturuldu.

Çan Belediyesi’nin haberine göre birinci derece deprem kuşağında yer alan ilçede olası bir deprem durumuna karşı yetkili kurumlarla birlikte hareket ederek vatandaşlara güvenli alanlar oluşturmak için alınabilecek önlemler artıyor. Bu kapsamda ilçede olası deprem anında kullanılmak üzere daha önceden belirlenen 14 adet toplanma alanı güncellenerek tabelaları yerine konuldu.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) ile Çan Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün ortak yürüttüğü çalışmaya göre mevcut toplanma alanlarının mahalleleri ve bulundukları alanlar:“ İstiklal Mahallesinde Şehitler Parkı, Belediye Hizmet Alanı ve İstiklal İlköğretim Okulu. Cumhuriyet Mahallesinde Menderes Parkı ve 23 Eylül Parkı. Karşıyaka Mahallesinde Öğretmenler Parkı, İda Park, Necip Fazıl Kısakürek Parkı ve Sıtkı Turan Parkı. Fatih Mahallesinde Sadullah Kozlu Parkı ve Gençlik Parkı. Osman Efendi Mahallesinde Osman Caneri İlköğretim Okulu. Atatürk Mahallesinde Çan Lisesi ve Seramik Mahallesinde Çan Belediyesi Mesire Alanı” şeklinde belirlendi.

Çan Belediye Başkanı Dr. Abdurrahman Kuzu yapılan çalışmalar hakkında yaptığı açıklamada:” İlçemizde yaşanabilecek olası afetler öncesinde önlemlerimizi almak için çalışıyoruz. Bu kapsamda Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Çanakkale İl Müdürlüğü ile ilçemizde 14 deprem toplanma alanı belirledik” dedi.

Deprem ve doğal afet bilinci ile yaşama zorunluluğunu dile getiren Başkan Kuzu:“ Her zaman deprem ve doğal afet bilinciyle yaşamak durumundayız. Bu konuda vatandaşlarımızı ve öğrencilerimizi bilinçlendirme çalışmalarımız sürecek. İnşallah hiç afet olmaz ve alınan bu tedbirlere hiç ihtiyaç duyulmaz” şeklinde konuştu.WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com