“Çanakkale Pırıl Pırıl Bir Avrupa Kenti!”

Geçtiğimiz günlerde yeni çıkan ‘Mustafa Kemal’ kitabının imza günü için Çanakkale’ye gelen gazeteci yazar Yılmaz Özdil, konuk olduğu Halk Arenası programında şehre övgüler yağdırdı. Çanakkale’nin bir Avrupa kenti görünümünde olduğunu söyleyen Özdil, “Bu şehre sahip çıkmak için elimizden ne geliyorsa yapmalıyız” dedi.

Ulusalcı kimliği ile ön plana çıkan, katıldığı programlar izlenme, kitapları ise satış rekoru kıran deneyimli gazeteci yazar Yılmaz Özdil, geçtiğimiz hafta yeni çıkan ‘Mustafa Kemal’ isimli kitabının imza günü için Çanakkale’ye geldi.

Burada büyük ilgi gören ve hayranlarıyla buluşan Özdil, İstanbul’a döndüğünde ise soluğu duayen gazeteci Uğur Dündar’ın sunduğu Halk Arenası’nda aldı.

“Çanakkale’nin insani dokusunu korumamız gerek”

Özdil, program esnasında Çanakkale ziyaretinden de bahsederek şöyle konuştu:

“Çanakkale’ye gittim kitap imzası için ve kendimi çok iyi hissettim orada. Ve inanın bunu herkese söyledim; elimizden her ne geliyorsa yapmalıyız, Çanakkale’nin bu insani dokusunu korumak için. Evet, ekonomimiz kötü, konkordatolar var, Suriyeli dolmuş, ülkeye dair gelecek kaygılarımız var falan… Ama insan Çanakkale’ye bakıyor pırıl pırıl bir Avrupa kenti görüyor.”

O esnada programın sunumunu yapan Uğur Dündar da “Çanakkale insanı başkadır. Saygılılardır, okumaya çok heveslilerdir” sözleriyle Yılmaz Özdil’in sözlerini destekledi.

Özdil, son olarak ise Çanakkale’nin tüm ülkeye örnek bir sosyal dokusu olduğunu da sözlerine ekleyerek “Bu yaşam biçimimize, bu insani ilişkilerimize normal insanlar olabilme özgürlüğümüze sahip çıkabilmemiz lazım” şeklinde konuştu.

Esra ÇanlıWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com