Kepez’de Kreş ve Gündüz Bakım Evi Açıldı

Serpil Koçoğlu Kreş ve Gündüz Bakım Evi’nin açılışı Kepez’de geniş bir katılımla yapıldı. Belediyenin de desteklediği merkezin açılışını Kepez Belediye Başkan Ömer Faruk Mutan yaparken, törene CHP’den pek çok isim ile Eceabat Belediye Başkan Adayı Metin Övün ve İYİ Parti Kepez Belediye Başkan Adayı Gökhan Bayram katıldı.

Koçoğlu ailesi ve Kepez Belediyesi işbirliği ile hayata geçirilen Serpil Koçoğlu Kreş ve Gündüz Bakım Evi, geniş katılımlı bir törenle hizmete açıldı. 80 kişi kapasiteli kreşin, üst katı ise kadın sağlığı ve spor merkezi olarak tesis edildi.

“Kreş olmadığı için bazı çocuklarımız açıkta kaldı”

Bakım evinin açılışını yapan Kepez Belediye Başkanı Ömer Faruk Mutan, açılış konuşmasında Kepez’in böyle bir merkeze ihtiyacı olduğunu belirterek katkılarından dolayı Koçoğlu ailesine teşekkür etti. Mutan “Bu bizim hayata geçirdiğimiz ikinci kreş. İlki Adile Naşit’ti. Oraya gelen çok sayıda başvuru oldu. Ve bu yüzden bazı çocuklarımızı kreşe alamadık. Zannediyorum ki 30-40 çocuk açıkta kaldı. Biz de bu düşünceyle ikinci kreşimizi açmak istedik. Gayet de güzel bir yer oldu. Konumu, mesafesi falan da çok önemli değil. Servisini de biz yapıyoruz çünkü. Çocuklarımızı alıyoruz, kreşe bırakıyoruz, sonra evine bırakıyoruz… Her açıdan gayet güzel düşünülmüş bir tesis oldu burası. Üst katında da kadın sağlığı ve spor merkezimiz var. Ben başta Koçoğlu ailesi olmak üzere emeği geçen herkesi tebrik ediyorum” dedi.

Başkan Adaylarına tavsiyelerde bulundu

31 Mart Yerel Seçimlerinde adaylığını merkezden yana kullanan ve ön seçimlerde kaybeden Ömer Faruk Mutan, son dönem belediye başkanlığını yaparken seçimlerde Kepez için yarışacak diğer adaylara ise başarılar diledi. Mutan, “ Sevgili Kepez Belediye Başkan adayları da var aramızda. Onlara da tavsiyem, gidip görsünler merkezimizi, gezsinler. Her mahalleye bir kreş düşüncesiyle yola çıkarsanız, sizin için de faydalı olur. Beledinize katkı sunacak insanlarla bağlantılarınızı sağlarsanız bu durum Kepez’e büyük katkılar sunar” şeklinde konuştu.

Kürsü konuşmalarının ardından kurdele kesme merasimiyle devam eden etkinlik, Mutan’ın davetlilere merkezi gezdirmesiyle devam etti. Öte yandan açılışa gelen vatandaşlara ise pilav ve ayran ikramı yapıldı.

Esra Çanlı

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com