Yeni Hal açılıyor!

Çanakkale’nin uzun zamandır ihtiyacı olan ve dört gözle inşasının bitmesi beklenen Yeni Yaş Sebze ve Meyve Hali, Pazartesi günü saat 14.00’te açılacak.

13 Mart 2018 günü sabah saatlerinde Çanakkale Yeni Yaş Sebze ve Meyve Hali’nde yangın çıkmıştı. Birçok iş yerinin hasar gördüğü yangından sonra hal esnafı mağdur bir duruma düşmüştü. Satış ve sebze tedarik alanları zarar gören esnaf için Carrefour AVM hal haline getirilmiştir. Beklentiler hiçbir zaman karşılık bulamadı ve hal esnafı mağdur olmaya devam etti.

Çanakkale Belediyesi tarafından inşa edilen ve bütün bu mağduriyeti ortadan kaldırması planlanan yeni Yaş Sebze ve Meyve Hali Pazartesi günü açılacak. Pazartesi günü saat 14.00’te açılışı yapılacak olan hal binası nerede? Hal binasının yeri Çanakkale-Bursa karayolu üzerinde bulunuyor. İsmetpaşa Mahallesi Mustafa Yücel Özbilgin Caddesi üzerinde yer alan Hal binası yaklaşık olarak 5 bin metrekare alana inşa edildi. 30 satış birimini bünyesinde barındıran projede, bilgi işletim sistemi, ağırlık kontrol ünitesi, güvenlik sistemi gibi teknolojik ünitelerin yanı sıra hal personelinin ve dışarıdan gelen vatandaşların da faydalanabileceği bir idari bina tasarlandı.

Hal binası içinde bulunan he birim için 130 metrekare kapalı depo alanı ve 20 metrekare ofis alanı olarak projelendirilen Yeni Yaş ve Sebze Hali’nin açılışı için saatler kaldı.

Çanakkale’de bu zamana kadar düzenli ve temiz bir hal eksikliği böylelikle giderilecek gibi gözüküyor.

Tunahan ÜnsalWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com