Sıfır Atık Projesi yaygınlaştırılacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’ın himayesindeki Sıfır Atık Projesi’nin il geneline yaygınlaştırılması için toplantı düzenlendi.

Çanakkale Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nün haberine göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’ın himayesinde başlatılan,  Çevre ve Şehircilik Bakanlığının vizyon projesi olan Sıfır Atık Projesinin ilimiz merkez ve ilçelerinde yaygınlaştırılarak sürdürülmesine ilişkin toplantı, Vali Yardımcısı Vekili Tahir Şahin başkanlığında yapıldı.

Kaymakamlar ve Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Ömer Bolat’ın katıldığı toplantıda;  Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız tarafından Sıfır Atık Yönetiminin Ülkemiz genelinde daha hızlı ve uygulanabilir olması amacıyla yayımlanan “Sıfır Atık Yönetmeliği Taslağı” hakkında bilgilendirmede bulunuldu.

İlimizde “Sıfır Atık Projesi” uygulamaları kapsamında; tüm İlçelerin mevcut durumunun değerlendirilerek, İlimizde gerçekleştirilen ve gerçekleştirilmesi planlanan çalışmaların ele alındığı toplantıda, İlimiz genelinde bütün kamu kurum ve kuruluşları ile AVM’ler, Limanlar, Marinalar, Havalimanının ve 4-5 Yıldızlı Otellerin en kısa sürede Sıfır Atık Yönetim Sistemine geçişlerinin sağlanması üzerinde duruldu.

Sıfır Atık Projesiyle, sürdürülebilir kalkınma ilkeleri çerçevesinde atıkların kontrol altına alınarak gelecek nesillere temiz ve gelişmiş bir Türkiye ile yaşanabilir bir dünya bırakılması amaçlanıyor.

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com