Obezite Okulu 2. Dönem Mezunlarını Verdi

Sağlıklı beslenmeyi, hareketli yaşamı bir hayat tarzı olarak benimsetmek ve obezite konusunda farkındalık sağlamak adına yola çıkan Obezite Okulu programında 2. dönem katılımcıları mezun oldu.

Çanakkale İl Sağlık Müdürlüğü’nün haberine göre; Sağlıklı Hayat Merkezi’nde 28 Eylül’den bu yana devam eden programda diyetisyenler tarafından kişiye özel beslenme programları hazırlanarak diyet takibi gerçekleştirilmiş ve sağlıklı beslenmeye yönelik eğitimler verilmiştir. Psikologlar tarafından bireysel görüşmelerin yanı sıra eğitim ve motivasyon çalışmaları da gerçekleştirilmiştir. Spor eğitmeni tarafından katılımcılara step, aerobik, pilates vb. spor aktiviteleri yaptırılmış ekip üyelerinin katılımı ile de düzenli yürüyüş ve egzersiz faaliyetleri gerçekleştirilmiştir. Bunlara ek olarak; katılımcılar Müdürlüğümüzce düzenlenen özel günlerdeki yürüyüşlere (4 Ekim Dünya Yürüyüş Günü vb.) de iştirak etmişlerdir.

Her yaş grubundan katılımcının kabul edildiği programa, yapılan mülakatlar sonucunda seçilen 20 katılımcı programı başarı ile tamamlamıştır. 10 hafta sonunda, yazılı sınav sonucu, devamsızlık durumu, verilen ödevlerin yapılması, ağırlık kayıpları, yağ kayıpları ve beden kitle indeksindeki düşüş oranları başlıklarında katılımcılar değerlendirilmiş olup, ölçüm yapılan 20 katılımcıda toplamda 69,5 kg ağırlık kaybı yaşanırken; bu kaybın 60,2 kg’ı yağ olarak hesaplanmıştır. Bu süreçte 7,6 kg yağdan olmak üzere toplamda 8,8 kg ağırlık kaybı yaşayan Şerife SEZGİN 1. seçilirken; en başarılı diğer 3 kişi ise sonraki programlarda koçluk yapma hakkını elde etmişlerdir. Bunun yanı sıra; dereceye giren katılımcılara çeşitli hediyeler verilmiştir.

Çanakkale Obezite Okulu 3. Dönem Programı kayıtları ise Ocak ayında başlayacak olup; Her yaş grubundan katılımcının kabul edildiği ve ücretsiz gerçekleştirilen bu programın yeni dönem kayıtları Çanakkale İl Sağlık Müdürlüğü’ne ait web sitesi ve sosyal medya hesaplarından, aile hekimliklerinden ve hastanelerden duyurulacaktır.WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com