Bosna Hersek heyeti Çanakkale’de

Lâpseki Belediyesi’nin Kardeş şehri olan Bosna Hersek’in Jablanica şehrinden bir günlük ziyaret için Çanakkale’ye gelen heyet Vali Orhan Tavlı’yı ziyaret etti. 

Çanakkale Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nün haberine göre Vali Orhan Tavlı, Bosna Hersek Devlet Milletvekili Edin Music, Mostar Kantonu Ticaret ve Turizm Bakanı Ajdin Teletovic, Jablanica Belediye Başkanı Salem Dedic,  Jablanica Belediye Meclis Başkanı Mate Mijic,  Jablanica Belediye Başkan Yardımcısı Amela Muratovic, Belediye Meclis Üyesi Emir Muratovic’in bulunduğu heyetle bir süre görüşerek sohbet etti.

Çanakkale Savaşları ve Gelibolu Tarihi Alanı ile 1915 Çanakkale Köprüsü’nün Lâpseki’deki şantiyesini ziyaret eden Bosna Hersek Heyeti izlenimlerini Vali Orhan Tavlı ile paylaşarak Çanakkale’de bulunmaktan duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

Lâpseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz’ın da bulunduğu ziyarette,  Vali Orhan Tavlı Bosna Hersek’ten gelen heyetin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek teşekkür etti.WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com