Erkek, “Ergenekon’dan sonra Gezi kumpası başladı!”

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, dün CHP Genel Merkezi’nde güncel konulara dair basın açıklamasında bulundu. Erkek, “Ergenekon kumpasından sonra Gezi kumpası başladı” vurgusunda bulundu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, partisinin Genel Merkezi’nde dün basın mensupları ile bir araya geldi. Erkek basın mensuplarının karşısında gündeme dair açıklamalarda bulundu. Erkek’in gündeminde Gezi olayları hakkındaki tutuklamalar vardı. Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, Ergenekon davasına göndermede bulunarak, “Gezi kumpası başlıyor” vurgusunda bulundu.

“Gezi onurlu bir direniştir”

Erkek konuşmalarında, “Sarayın üzerinde bir hayalet dolaşıyor, Gezi hayaleti… Ergenekon kumpası bitti, Gezi kumpası başlıyor. Çünkü iktidar seçim öncesi kamplaşmaya, kutuplaşmaya ihtiyaç duyuyor. Hiçbir siyasetin adalete bu kadar zarar verme hakkı yoktur. Yargı, iktidarın silahı değildir. Gezi, özellikle gençlerin içinde bulunduğu onurlu bir direniştir, yasal bir hakkın kullanıldığı eylemdir” dedi.

“Haksızlığa uğrayanların yanında olacağız”

Erkek, son zamanlarda yaşanan FETÖ iddiaları ile ilgilide, “Emin Çölaşan’ın 1999 yılından beri FETÖ ile ilgili yazdıklarına bir bakarsanız her şeyi açıkça görürsünüz. Emin Çölaşan, Necati Doğru ve tüm gazetecilerin, haksızlığa uğrayanların yanında olmaya devam edeceğiz” açıklamasında bulundu.

Tunahan Ünsal

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com