“Vatandaşın dermanı CHP’de”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Merkez İlçe Başkanı Ali Uyanık, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun CHP’li belediyelerde çalışan işçilerin asgari ücretlerinin en az 2200 lira olacağını açıklamasıyla, vatandaşın dermanının CHP’de olduğunun bir kanıtı olduğunu söyledi.

CHP Merkez İlçe Başkanı Ali Uyanık, Kemal Kılıçdaroğlu’nun CHP’li belediyelerde uygulanacak asgari ücretle ilgili açıklamalarını yorumladı.

“Cumhuriyet Halk Partisi bir kez daha halkın yanında olduğunu, asgari ücret ile geçinmeye çalışan vatandaşının derdine derman olacağını göstermiş oldu.” diyen Uyanık, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Genel Başkanımızın açıkladığı gibi CHP’li Belediyelerde asgari ücret yılbaşından itibaren 2200 TL olacaktır. Ülkemizi yönetenler tarafından kabul edilmeyen fakat her geçen gün, sıkıntısını katlanarak çekmek zorunda kalan bizler, ne kadar ciddi bir ekonomik kriz içinde olduğumuzun farkındayız. Bu ekonomik krizin en çok belini büktüğü asgari ücretli çalışanlarımızın 2015 yılındaki seçim vaatlerimiz sayesinde yükselen maaşlarının; huzur ve refah içinde yaşayabilmeleri için gerekli seviyeye yükseltilmesini ne kadar istediğimiz ortadadır. Fakat bu yetki bizde yok diye, oturup hiçbir şey yapmamak da CHP’nin kabul edeceği bir durum değildir. Bu sebeple CHP’li belediyelerdeki asgari ücreti arttırıp hem çalışanlarımıza bir destek hem de iktidara bir yol göstermiş olduk.

Bizim söylemlerimizi kendilerininki gibi topluma anlatmaya ve uygulamaya çalışan AKP’nin,  asgari ücrette gösterdiğimiz tutumu tekrar örnek almasını umuyorum.  Varsın olsun bizim projelerimizi, biz zaten bunları düşünmüştük deyip uygulasınlar; önemli olan işçimizin, emekçimizin alacağı ücret bir nebze artsın. Bu bizi mutlu eder.”