Üç kişiye can oldu

Önceki gün rahatsızlanarak kaldırıldığı Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi’nde tedavisi devam ederken beyin ölümü gerçekleşen 69 yaşındaki Nezahat Ağırman’ın ailesi aldıkları organ bağışı kararıyla üç kişiye can oldu. Ağırman’ın bir böbreği ÇOMÜ Araştırma Hastanesi, diğer böbrek ile karaciğeri Bursa Acıbadem Hastanesi’nde beklemekte olan hastalara nakledilmek üzere alındı.

3 gün evvel bilinç kaybı ile Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi Reanimasyon Yoğun Bakım Ünitesinde tedavi altına alınan 69 yaşındaki Nezahat Ağırman yapılan tüm tıbbi müdahalelere rağmen yaşam mücadelesini kaybetti. Beyin kanaması teşhisi ile takip ve tedavisi devam eden evli ve 4 çocuk sahibi Ağırmanın’ın beyin ölümünün gerçekleşmesinin ardından ailenin 3 kız, 1 erkek evlatları annelerinin başka vücutlarda hayat bulması amacıyla organlarını bağışlama kararı verdiler.

Hastanenin haberine göre Organ Nakli Koordinatörü Uz.Dr.Azem Ülkü, Hemşire Emine Karakaya ve Yeliz Baykala’nın yapmış olduğu koordinasyon neticesinde sabaha karşı ameliyata alınan merhumenin tek böbreği ÇOMÜ Araştırma Hastanesi, diğer böbrek ile karaciğeri Bursa Acıbadem Hastanesi’nde bekleyen hastalara nakledilmek üzere alındı.

Herkese örnek olacak duyarlı davranışlarından dolayı merhumenin kederli ailesine başsağlığı dileklerini ileten Başhekim Op. Dr. Ufuk Tali yaşama yeniden tutunacak olan hastalara da acil şifalar diledi.WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com