Troia önlükleriyle farkındalık yaratılacak

Esnaf ve Sanatkarlar Birliği, Berberler ve Kuaförler Odası ve Çanakkale Belediyesi işbirliği ile Troia temalı berber önlükleri Çanakkale’deki berberlere dağıtıldı.

2018 Troia yılı kapsamında kentte yapılan farklı etkinlikler ve icraatlar devam ediyor. Geçtiğimiz gün Merkez’de bulunan berberlere, Çanakkale Belediye Başkanı ve Berberler-Kuaförler Odası Başkanı Ayhan Engin tarafından berber önlükleri dağıtıldı.

Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Ayhan Engin tarafından öne sürülen fikir kısa zamanda bir projeye dönüştü. Engin’in ifadesine göre Çanakkale’de her gün ortalama 2 bin 500 kişi berberlerde traş oluyor. Traş olunurken, berberlere dağıtılan Troia önlükleri sayesinde bölgeye dikkat çekilmesi hedeflendi. Dağıtılan önlüklerin üzerinde “Dünyanın kalbi Troia’da atıyor” cümlesi yerleştirildi.

“Her gün 2 bin 500 kişi traş oluyor-20 dakika ayna karşısında vakit geçiriyor”

Konuyla ilgili Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Ayhan Engin, “Troia yılı ile ilgili üzerimize düşen ne varsa yapmak için çalışıyoruz. Bu düşüncelerle gereken yerlere taleplerimizi ilettik. Başkanımıza bir süre önce, Troia yılının tanıtılması ile ilgili tabanın bilmesi gerektiğini ve uzun süreçte faydalı bir iş yapmak istediğimizi belirttik. Başkanımıza her gün Çanakkale’de 2 bin 500 kişi saç kestiriyor. Saç kesimi sırasında 20 dakika aynanın karşısında oturuyor. Önlüklerimizin önüne yazı yazdırırsak, her gün 2 bin 500 kişi bu yazıyı görür dedik. Belediyemizden rica ettik, her berberimize bu önlüklerden dağıtacağız” dedi.

“Berberler odası başkanı aklımıza gelmeyen şeyi akıl etmiş”

Konuyla ilgili Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, “Bu yıl Troia yılı. Troia yılının bu yıl başlangıcı. Bu yıldan sonra Troia yılı gelişerek anılacak. Troia öğrenilecek ve bilinecek. Troia ve Çanakkale’nin kültürel değerleri ön plana çıkartılacak. Berberler Odası Başkanımız bizimde aklımıza gelmeyen bir şeyi akıl etmiş. Her gün berberlimizde ortalama 2 bin 500 kişi traş oluyor.

“Bu projeye seve seve destek olduk”

Bu önlüklerimizi traş olan müşterilerimizin önüne koyarsak, hiç duymamış ve unutmuş olan insanlara Troia’yı hatırlatmış oluyoruz. İnsanlar Troia’yı öğrenip benimseyeceklerdir. Bu proje basit ama mantıklı bir projedir. Destek talebi geldi, seve seve destek olduk” değerlendirmesinde bulundu.

Tunahan Ünsal

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com