“Tarlada izim var” anlayışıyla başkanlığa talip!

Eceabat’ta Cumhuriyet Halk Partisi için yarın büyük gün… Üye bazında yapılacak seçimle, Belediye Başkan Adayı ve İl Genel Meclis Üyesi Adayları belli olacak. 

Belediye Başkanlığına Aday Adaylığını açıklayan son isim olan Engin Karataş, “Eceabat’ın kötü yönetildiği için geri kaldığını” vurgulayarak öne çıkan isim oldu. Siyasi ve bürokratik tecrübesiyle “Ben hazırım” diyen Karataş, köklü bir ailenin sevilen ve sayılan bir ferdi.

Karataş, 1986 yılında DSİ Genel Müdürlüğü’nde mühendis olarak göreve başladıktan sonra Şube Müdürlüğü ve Daire Başkanlığı yaptı. 1996-1999 yıllarında Başbakan Yardımcısı ve Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı olan Cumhur Ersümer’in danışmanlığını ve sonra da Başdanışmanlığını yaptı.

Bu dönemde memleketi Çanakkale’ye ve doğup büyüdüğü Eceabat’a pek çok yönden katkısı oldu. Dönemin Enerji Bakanı Cumhur Ersümer’in DSİ’nin Çanakkale’deki su kaynaklarının projelendirilmesi yüzde 88’e çıktı. Ersümer’in özel talimatı ile Kilitbahir kalesinin ışıklandırılması, Dur Yolcu’nun ışıklandırılması, Eceabat-Kilitbahir arası ışıklandırılması da onun döneminde yapıldı. “1999 yılında büyük bir kış olmuş, Çanakkale’de bütün şebekeler yıkılmıştı. Yine o dönem yaptığımız elektrik şebekesini yerin altın alınması işlemi Türkiye’de bir ilktir. Bunların hepsi Sayın Bakanımızın bizlere verdiği talimatla yürüttüğümüz işler oldu.” diyen Karataş da bu süreçte Ersümer’in yanında olan ve tecrübe edinen isim olarak biliniyor.

Turizm, hayvancılık, balıkçılık, tarım olmak üzere Eceabat’ta yapılacak çok iş olduğunu ifade eden Karataş’ın her biri için ayrı ayrı projeleri var. Ekonomik kalkınmayı ön planda tutan Karataş’ın yenilenebilir enerji üretimine yönelik de tecrübesini aktarabileceği pek çok projesi mevcut. İlçenin ulaşım problemleri dahil pek çok problemini dile getiren Karataş, çözüm önerilerini de beraberinde sunuyor.

Perşembe günü yapılacak olan eğilim yoklamasından çıkar da aday olursa, başkanlığında Eceabat’a çağ atlatacağı konuşulan Karataş’ın ilçe halkı için büyük bir şans olduğu ileri sürülüyor.

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com