Barışkan, “Seçilirsem en iyisini yapacağım!”

31 Mart Yerel seçimlerine sayılı günler kala aday adayları ve adaylar kıran kırana bir mücadele içinde bulunmaya devam ediyorlar. Özellikle büyükşehir olmayan illerde yerel yönetimlerin en üst basamaklarından olan İl Genel Meclisi için meclis aday adayları partiler tarafından belirlendi. Cumhuriyet Halk Partisi’nin İl Genel Meclisi Aday Adayı olan Muammer Barışkan, aday adaylığı hakkında gazetemize açıklamalarda bulundu. Barışkan özellikle, “Seçilirsem en iyisini yapacağımı biliyorum” vurgusunda bulundu.

Çanakkale İl Genel Meclisi Meclis adaylığı için Cumhuriyet Halk Partisi’nden aday adaylığını açıklayan Muammer Barışkan aday adaylığı hakkında gazetemize açıklamalarda bulundu. Barışkan gazetemize yapmış olduğu açıklamalarda, İl Genel Meclisi’nin önemi üzerine değerlendirmelerde bulundu.

İl Genel Meclisi’nin görevi nedir?

Barışkan, İl Genel Meclisi hakkında, “İl Genel Meclisi, Sağlık, tarım, sanayi ve ticaret, ilin çevre düzeni planı, bayındırlık ve iskan, toprağın korunması, erozyonun önlenmesi, kültür ve sanat, turizm, sosyal hizmet ve yardımlar, yoksullara mikro kredi verilmesi, çocuk yuvaları ve yetiştirme yurtları, ilk ve orta öğrenim kurumlarının arsa temini, binalarının yapımı, bakım ve onarımı ile diğer ihtiyaçlarının karşılanmasına ilişkin hizmetleri il sınırları içinde,

İmar, yol, su, kanalizasyon, katı atık, çevre, acil yardım ve kurtarma, orman köylerinin desteklenmesi, ağaçlandırma, park ve bahçe tesisine ilişkin hizmetleri ise belediye sınırları dışında, yapmakla görevli ve yetkilidir” dedi.

“Seçilirsem en iyisini yapacağımı biliyorum”

Barışkan, Cumhuriyet Halk Partisi’nin İl Genel Meclisi Aday Adayı. Barışkan Aday adaylığı hakkında, “Ben de İl Genel Meclisi aday adayı olarak adaylığım kesinleştiğinde ve seçildiğim takdirde  Anayasa’nın ve kanunun bizlere verdiği yetki sorumluluklar çerçevesinde elimden gelenin en iyisini yapacağımı biliyorum.

“Bürokratik işlemler çok uzun sürüyor”

Özellikle köylerimizin en fazla tarım ve hayvancılık olmak üzere, eğitim ve ulaşım alanlarında yetersizliklerinin olduğunu biliyorum. İl Genel Meclisi’nde Meclis üyeleri seçildikleri takdirde yatırımları yaparlarken siyasi davranıyorlar. Bürokratik işlemler çok üzün sürüyor. Alt yapı yatırımları için geç kalınıyor ve yeterince yapılamıyor.

“Eşit bir şekilde hizmet için mücadele edeceğim”

Ben halkımızın vergisiyle ve desteğiyle oluşan bütçemizin hizmet olarak tekrar vatandaşa eşit bir şekilde ulaşması için çaba göstereceğim” dedi.

Tunahan Ünsal