YOL VE IŞIKLAR

Şehirlerarası yolda, aracınız ile gece seyrediyorsunuz. Karanlık tabii ki. Çok dikkat etmek lazım. Fark ettiniz mi? Yolda dikkatinizi dağıtacak şeyler var mı? Üniversite kavşağından başlayıp Ayvacık’a kadar yolu bir gözden geçirin. Nerede ise yola kadar taşmış, hem de kırmızı ışıklı, yanıp sönen tabelalar. Karanlıkta, çok kötü bir şekilde gözünüzü kamaştırıyor. Yolu görmekte zorluk çekiyorsunuz. Aslında, kural gereği yollara ve yol kenarlarına, sürücülerin dikkatini dağıtacak, tabelalar, uyarılar, reklamlar konulmaz. Amma dinleyen kim? Yalnızca Ayvacık’a kadar mı? Devam edin. Edremit’e kadar aynı manzara. Bunlar denetlenmez mi? Karayolları mı? Trafik ekipleri mi? Bu konuyla ilgilidir? Her kim ise, lütfen bir el atılsın. Büyük kazalara yol açması muhtemel.

CUMHUR İTTİFAKI

Liderler, Cumhur ittifakını zedeleyecek beyanlardan, davranışlardan uzak durulmasını söylediler. Her iki parti ve taraftarları bu konuya harfiyen uymak zorundadırlar. Her ne kadar, daha önce Ak Parti içinde olup da dışlanan bir ekip var. Bu ekip, cumhur ittifakının dağılmasını dört gözle bekliyor. Aslında hâlâ AK Parti içinde bile bunlardan var. Her ne olursa olsun vatanın birliği ve bütünlüğü, Milletin selameti için, hassasiyet gösterilmesi şarttır. Millet ittifakı denilen oluşum, bu birlikteliği bozmak için, her türlü yolu denemektedir. Bakınız CHP sözcüsü Özgür Özel ne söylemiş, ”Bizler, Cumhur ittifakı dışındaki partilerle birlikte hareket etmeliyiz.”Anlayacağınız CHP ve İP’çi parti, HDP ile birlikte hareket etmekten kaçınmıyor. Defalarca bu konu gündeme geldi. Ancak gizli gizli görüştükleri halde inkâr yolunu sapıyorlardı. Ne diyelim ki? Allah şaşırtsın.

GÜLMECE

Adam sabah kahvesini yudumlarken karısı yumuşak bir ses tonu ile “Aşkım…” demiş, “Geçen Nisanda bir hafta sonu balığa gitmiştin ya…”“Evet…” demiş adam. Okumakta olduğu gazeteyi heyecanla indirip bütün dikkatini karısına vererek, “Dün gece o balık seni aradı bitanem, hamileymiş tatlım…

***

Broker sabah müşterisini arayıp “Sizi 65 yaşında emekli eder diye aldırdığım hisse senetlerini hatırlıyor musunuz?” diye sormuş. Adam “Evet?” diye karşılık verince, broker konuşmasını sürdürmüş: “İyi. Bu ABD’deki son ekonomik kriz nedeniyle emeklilik yaşınız 108 oldu.”Sağlıcakla kalınız.

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com