Turan’dan Kılıçdaroğlu’na tepki

Ak Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, geçtiğimiz gün CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na tepki gösterdi.

Ak Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan geçtiğimiz gün sosyal medya hesabından, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na tepki gösterdi. Gösterilen tepkinin konusu Kemal Kılıçdaroğlu’nun bütçe konuşması oldu. Turan, Kılıçdaroğlu’nun kürsüde temiz bir dille konuşmadığını belirtti.

Turan yapmış olduğu paylaşımda, “Büyük devlet adamı! Kemal Kılıçdaroğlu bütçede konuştu; “Hakimler Savcılar Alçak Kurumu”, “Sapına kadar”, “Beslemeler”, “Namertler”, “Tefeciler”, Beşli çete”, “Yiyici, “Sırtı kalınlar”, “Yandaş”, “Rantiyeci”

İç Tüzük 67; Kürsüde temiz bir dille konuşulur” vurgusunda bulundu.

“Çanakkaleli Bütçeden Hakkını Alacak”

Meclis Genel Kurulu’nda 2019 bütçe maratonu başladı. Komisyon sürecini de yakından takip eden Ak Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan 2019 yılı bütçesini yerel basına değerlendirdi. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin ilk bütçesi olması münasebetiyle omuzlarında ayrı bir sorumluluk olduğunu belirten Turan “ Yoğun ekonomik saldırılara maruz kaldık. Hamdolsun ekonomi yönetimimiz bu saldırılar karşısında iyi konumlandı ve bu süreci arkamızda bırakmaya başladık. Bu bağlamda bu bütçe tam bir tasarruf bütçesi olacak” dedi. Tasarruflar konusunda yanlış anlaşılmalara fırsat vermemek için bir noktanın altını özellikle çizen Turan şöyle devam etti: “Tasarruf derken milletimizden kıstığımız zannedilmesin. Her şeyden kısarken aksine bu bütçede emeklilerimizin, memurlarımızın, çalışanlarımızın maaşlarına yönelik ödeneklerde artışa gittik. Yine sosyal yardım ödenekleri de kısmak yerine arttırdığımız kalemlerden birisi”.

Konuşmasının kalan kısmını rakamlara ayıran Turan karşılaştırmalı örneklere yer vererek şunları söyledi: 2002 yılında toplam harcama bütçemiz 98 milyar TL iken bugün bu rakam 961 Milyar TL. Yaklaşık 10 kat arttırmışız bütçemizi. Ak Parti hükümetleri döneminde eğitim her zaman bütçeden en büyük pay alan kalem olmuş. Bu bütçede de 161 milyar TL ile eğitim harcamaları bütçenin birinci sırasında. Eğitime 2002 yılında ayrılan pay 7,4 milyar TL idi. 2002’den bu yana 38 kat arttırmışız. Sağlık alanındaki 2019 bütçemiz 96 milyar TL. Bu rakam 2002 yılında 2,3 milyar TL civarındaydı. Yani 16 yılda yaklaşık 41 kat arttırmışız. Çanakkale’ye bakın. Yenilenmeyen hastane, okul, yol kalmadı.

Konuşmasının sonunda “Çanakkaleli Bütçeden Hakkını Alacak” diyen Turan, bütçenin tüm millete hayırlı olması temennilerinde bulundu.

Tunahan Ünsal

 

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com