İŞKUR Kamu’ya 700 geçici işçi alacak

Çanakkale Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) tarafından Toplum Yararına Program kapsamında kamu kuruluşlarına geçici 700 işçi alınacağı açıklandı. Başvurular 10-14 Aralık tarihleri arasında yapılacak.

Çanakkale İŞKUR’un haberine göre Kurum İl Müdürü Ali Çalışkan, Toplum Yararına Program kapsamında kamu kuruluşlarına geçici 700 işçi alınacağını belirterek şu açıklamada bulundu:

“Çanakkale merkez ve ilçe kamu kurumlarına (Çanakkale Valiliği, İl Kültür Müdürlüğü, Tapu Müdürlüğü, Tarım İl Müdürlüğü, 112 Acil Çağrı Merkezi, Tarihi Alan Başkanlığı, İlçe ve Belde Belediyeleri, İl Sağlık Müdürlüğü,  İl Müftülüğü, ÇOMÜ Rektörlüğü, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü) olacak şekilde Çevre Temizliği ve Kamusal Alt Yapının Yenilenmesi işlerinde geçici olarak istihdam edilecek. Programa başvurular 10.12.2018 ile 14.12.2018 tarihleri arasında; İŞKUR İl Müdürlüğü, İŞKUR Biga Hizmet Merkezi ile Sosyal Yardımlaşma Vakıf ve İlçe Belediyelerinde bulunan Hizmet Noktalarından şahsen yapılabileceği gibi www.iskur.gov.tr  web adresinden de yapılabilmektedir. Başvuru yapacak adaylarda; Kuruma kayıtlı işsiz olmak, 18 yaşını tamamlamış olmak, sigortalı çalışan ve vergi mükellefi olmamak, emekli, malul aylığı almıyor olmak, başvuru yapılacak şehirde ikamet ediyor olmak, Öğrenci olmamak (Açık öğretim öğrencileri hariç), şartları aranacaktır. Detaylı bilgi İl Müdürlüğümüzden alınabilecektir. Programa İl Müftülüğüne mülakat diğer kamu kuruluşlarına kura yöntemi ile seçilecek katılımcılar 02.01.2019 ile 30.06.2019 tarihleri arasında başvuru yaptıkları kurumda istihdam edileceklerdir. ”

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com