İnsan Hakları Kurulu’ndan anlamlı ziyaretler

İl İnsan Hakları Kurulu dün 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü dolayısıyla Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi ve Yaşlı Bakım Rehabilitasyon Merkezi’ne ziyarette bulundu.

Çanakkale Valiliği bünyesinde bulunan İl İnsan Hakları Kurulu dün 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü dolayısı ile kentte ziyaretlerde bulundu. İnsan Hakları Kurulu dün önce saat 10.30’da Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi’ndeydi. Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi Başhekimi Ufuk Tali ile birlikte kurul hastanede yatan hastaları ziyaret etti. Kurul ve Başhekim Tali hastalara ziyarette bulunarak, hastaların durumları hakkında bilgi aldılar. Hastalara tek tek çiçek verildi.

“Hastalarımızı ziyaret ettik”

İnsan Hakları Kurulu’nun hastane ziyareti sonunda açıklamada bulunan Başhekim Ufuk Tali, “10 Aralık İnsan Hakları Günü dolayısıyla Valiliğimizden İnsan Hakları Kurulu üyelerimiz hastanemizi ziyaret ettiler. Bugün 10 Aralık 1948’de BM’de kabul görmüş bir gündür. Hastalarımızı ziyaret ettik ve kendilerine çiçeklerimizi takdim ettik” dedi.

Kurulun hastaneden sonraki durağı saat 11.30 sularında Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğü oldu. Huzurevi Müdürü İstiklal Okur ile birlikte kurul üyeleri erkek ve kadın huzurevi sakinlerini ziyaret ettiler. Yaşlı Bakım evi sakinleri kendilerine yapılan ziyareti anlamlı bulduklarını belirterek, bu ziyaretlerin daha sık bir şekilde yapılmasını dilediklerini aktardılar.

Tunahan ÜnsalWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com