Genel Sekreterler Roma’da toplandı

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından organize edilen ve İtalya’nın Başkenti Roma’da düzenlenen Genel Sekreterler Bilgilendirme toplantısına Çanakkale’deki oda ve borsaların Genel Sekreterleri de katıldı.

ÇTSO’nun haberine göre Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) bünyesindeki 365 Oda ve Borsanın Genel Sekreterlerinin davet edildiği, TOBB Başkanı M. Rıfat Hisarcıklıoğlu, Ticaret Bakanlığı İç Ticaret Genel Müdürü Adnan Yankın ve TOBB Genel Sekreteri Mustafa Saraçöz’ün katıldığı bilgilendirme toplantısında,  TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, camia olarak başarının arkasında birlik ve beraberliğin yattığına inandıklarını belirterek, “Biz bir araya geldik, bir arada durduk ve birlikte çalıştık. Eller çoğalınca işler hafifledi, başarı geldi. Burada bizim için sihirli kelime ‘birlik’. Bizler; üyelerimizle, genel sekreterlerimizle, çalışanlarımızla, Oda ve Borsa Başkanlarımızla, büyük bir aileyiz” dedi.

6-8 Aralık 2018 tarihlerinde İtalya’nın başkenti Roma’da gerçekleştirilen etkinliğe katılarak Genel Sekreterlere hitap eden TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, kendilerinden camiaya her zaman ümit vermelerini ve iş dünyasını daha güçlü bir Türkiye’ye ulaşmak üzere motive etmelerini istedi.

Ticaret Bakanlığı İç Ticaret Genel Müdürü Adnan Yankın ise Genel Sekreterlere hitabında, iş dünyasının önünü açan birçok reform ve düzenlemede TOBB ile birlikte çalıştıklarını ifade etti. Genel Müdür Yankın, ayrıca son dönemde Ticaret Bakanlığı olarak hayata geçirdikleri, Taşınır Rehni Sicili, Türkiye Ticaret Sicili Gazetesi Dijital Dönüşüm Projesi, E-Ticarette Güven Damgası, Lisanslı Depoculuk Teşvikleri, Ürün İhtisas Borsası, MERSİS Projesi hakkında Oda ve Borsa Genel Sekreterlerine bilgi verdi.

TOBB Genel Sekreteri Mustafa Saraçöz de 365 Oda/Borsa genel sekreteri için son 1,5 yılda düzenledikleri üçüncü toplantıyı gerçekleştirdiklerini anımsatarak; “2012’den sonra bu aileye yeni katılan arkadaşlarımızla da ilk kez birlikte yurtdışında beraber oluyoruz. Tecrübeli arkadaşlarımız ile yeni genel sekreterlerimizin bu 3 günlük sürede iletişim düzeyini ciddi oranda artıracağından, burada bir tecrübe paylaşımı olacağından eminim” dedi.

3 gün süren eğitim programı hakkında bilgiler veren Genel Sekreter Sema Sandal, TOBB organizasyonunda Roma’da düzenlenen bilgilendirme toplantısının her anlamda çok verimli geçtiğini ifade etti. Genel Sekreter Sandal toplantıyla ilgili olarak; “İş yükümüz ve sorumlu olduğumuz alanlar her geçen gün artıyor. Yoğun iş temposu içerisinde meslektaşlarımızla bir araya gelerek Oda/Borsa kıyaslama ve iyi uygulamalar konusunda görüşme fırsat bulamıyoruz. Roma’da düzenlenen eğitim programı bizlerin kişisel yetkinliklerimizin geliştirilmesine katkı sağlayarak, Türkiye genelinde Oda ve Borsalarımızın faaliyetleri hakkında görüş alışverişinde bulunmamıza vesile oldu” diyerek başta TOBB Başkanımız Sayın Rıfat Hisarcıklıoğlu olmak üzere emeği geçen herkes teşekkür etti.WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com