Kurul Biga’da toplandı

Biga’da Kamu-Üniversite-Sanayi İşbirliği Planlama ve Geliştirme Kurulu toplantısı gerçekleştirildi.

Çanakkale Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Birimi’nin haberine göre Kamu-Üniversite-Sanayi İşbirliği Planlama ve Geliştirme Kurulu toplantısı Vali Orhan Tavlı, başkanlığında yapıldı.

Toplantıda Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Hacı Bekir Tuncer tarafından Kamu-Üniversite-Sanayi İşbirliği Planlama ve Geliştirme Kurulu mevcut durumu analiz değerlendirmesiyle ilgili bir sunum yapıldı.

İÇDAŞ Bekirli Tesislerinde gerçekleştirilen kurul toplantısında; önceki toplantıda alınan kararlar ve Kamu-Üniversite-Sanayi İşbirliği Planlama ve Geliştirme Kurulunun faaliyetleri değerlendirildi.

Kamu-Üniversite-Sanayi İşbirliği İl Planlama ve Geliştirme Kurullarıyla ilgili değerlendirmelerin yapıldığı toplantıda, ARGE, mesleki ve teknik eğitimin desteklenerek Çanakkale’nin cazibe merkezi olması yönünde yapılabilecek çalışmalar ele alınarak Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı KÜSİ Çalışma grubu üyesi Doç Dr. Özgür Özay tarafından bilgilendirme yapıldı.

Biga Kaymakamı Mustafa Can, Ezine Kaymakamı Ali İkram Tuna, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, Güney Marmara Kalkınma Ajansı, Ticaret ve Sanayi Odaları, Çanakkale, Biga ve Ezine OSB temsilcileri, ilgili kamu kurum ve kuruluş temsilcileriyle Sanayi kuruluşlarının temsilcilerinin katılım sağladığı toplantı görüş ve önerilerle son buldu.WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com