Ceylan Çanakkale’ye Karış Karış Geziyor

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, Meclis mesaisinden arta kalan zamanlarında köylere yaptığı ziyaretleri aralıksız sürdürmeye devam ediyor. Ceylan bu hafta sonu da Biga’da köy kıraathanelerinde vatandaşlarla bir araya geldi.

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan bu haftaki ziyaretlerine Kemer köyünden başladı. Kemer köyü kıraathanesinde vatandaşlarla bir araya gelen Ceylan’a, CHP Biga İlçe Başkanı Atilla Diren, İl Genel Meclisi Adayları Levent İrez ve Hakkı Sezen de eşlik etti. Ceylan burada yaptığı konuşmada tarım ve hayvancılıkta yaşanan sorunları gündeme getirdi. İktidarın on altı yıldır süren tarım politikaların sonucu olarak mera alanlarında meydana gelen daralmaya dikkat çeken Ceylan, bunun sonucu olarak Türkiye’nin et ve canlı hayvan ithal eden bir ülke haline dönüştüğüne söyledi. İktidarın halen mera, kışlak ve yaylakları imara açarak, hayvancılığa zarar verdiğini kaydeden Ceylan, “Yerli ve milli ekonomiden söz edecekseniz, tarım ve hayvancılıktan başlamanız lazım” diye konuştu. Son olarak Biga Balıklıçeşme köyünün 547 dönümlük mera alanının bir şirkete tahsis edildiğine dair duyumlar aldıklarını ifade eden Ceylan, konuyla ilgili olarak Tarım ve Orman Bakanının cevaplaması için Meclis Başkanlığı’na soru önergesi verdiğini hatırlattı.

CHP’li Ceylan Kemer Köyü’nün ardından beraberindekiler ile birlikte Değirmencik köyüne geçti. Değirmencik’te de köy kıraathanesini ziyaret ederek vatandaşlar ile bir araya gelen Ceylan, burada da benzer konulara değindi. İktidarın tarım ve hayvancılık politikalarını eleştiren Ceylan, “2002 yılından bu yana uygulanan tarım politikaları sonucunda birçok tarım ürününde ihracatçı olmamız gerekirken ithalatçı bir konuma savrulduk” diye konuştu. Ziyaretleri sırasında vatandaşların sorunlarını tek tek dinleyen Ceylan, Meclis’te Çanakkale’nin sesi olmaya devam edeceğini söyledi.

Bayramiç İlçe Danışma Toplantısı

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, önceki gün gerçekleştirdiği köy ziyaretlerinin ardından dün akşam da partisinin Bayramiç İlçe Danışma Toplantısı’na katıldı. Toplantıya CHP İl Başkanı İsmet Güneşhan ile birlikte gelen Ceylan, burada bir konuşma yaptı. Konuşması sırasında ekonomik sorunlara ve yerel seçimlere değinen Ceylan, Türkiye’nin her geçen gün daha derin bir krize sürüklendiğini ifade etti. Genel Merkez tarafından ekonomik sorunların tespiti ve CHP’nin çözümlerini anlatmak üzere Elazığ iline yaptığı ziyaretten söz eden Ceylan, krizin, ticaretten sanayiye her sektörde ağırlaşarak sürdüğünü söyledi. Yaptığı incelemelerde tespit ettiği sorunları gündeme getirerek partililer ile paylaşan Ceylan, yerel seçim sonrası Türkiye’nin yeni bir iklime ulaşmasının mümkün olduğunu belirterek, bunun da tüm partililerin çalışmasıyla gerçekleşeceğine inancının tam olduğunu kaydetti.

Haber MerkeziWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com