İZMİR YOLCULUĞU VE HATIRLATTIKLARI

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası’nın davetiyle geçtiğimiz hafta İzmir’de düzenlenen Travel Turkey Fuarı’na katıldım. Fuarla ilgili haberleri gazetenin sayfalarında ve internet sitemizde okumuşsunuzdur zaten.

Bu yazımın konusu ise yolculuğumla ilgili.

Hani hep denir ya birini gerçekten tanımak istiyorsan onunla yolculuğa çıkmak ya da tatil yapmak gerekir diye… İşte ben de bugüne kadar çeşitli vesilelerle ismini duymuş olduğum ya da karşılaştığım birkaç kişiyle aynı aracı paylaşma şansına eriştim.

Yolculuk yapmayı zaten severim de böyle keyifli bir seyahat olacağı hiç aklıma gelmemişti.

Hakkı İlhan Akkoyun ve oğlu Yiğit Akkoyun, Zeki Şen, Sezgin Yonar, Remzi Can, Volkan Özbertun, soyismini hatırlayamadığım emekli Fransızca öğretmeni ve rehber Fatma Hanım ve İzzettin Bey, ÇTSO tarafından yolculuğumuzun rahat geçmesi için görevlendirilen ve bu işi yaparken yasak savar gibi değil de hakikaten elinden geleni ardına koymayan Orhan Yörük, gidiş geliş toplamda neredeyse 12 saati geçen yolda şoförümüz olan Dinçer Bey, yine isimlerini hatırlayamadığım ÇARO bünyesindeki üç genç rehber arkadaş…

Remzi Can ile Olay gazetesinde birlikte çalışmışlığım, Volkan Özbertun ile beraber çalışmasak da yıllardır aynı mesleğin içinde olmaktan kaynaklı arkadaşlığımız var. Yani zaten yola tanıdığım iki insanla beraber çıkmış oldum. Ancak asıl güzellik dönüş yolundaydı.

Malum, gidiş bölümünde bir –iki ufak tefek sohbet haricinde konuşma şansımız olmadı. Ancak fuarda herkes görevini bitirdikten sonraki dönüş yolumuzda ortamımız hakikaten çok keyifliydi.

Araçta ben de dahil hemen hemen herkes turizm kökenli olunca sohbetler de ister istemez sektör üzerine yapıldı. Ne yapabiliriz, genel sorunlar neler, gelecekte bizi neler bekliyor vesaire…

Üstelik çok da esprili insanlar olduklarından yolculuk neşe içinde geçmiş oldu sayelerinde.

ANAFARTALAR OTEL GÜNLERİ

Çanakkale’de turizm sektörünün belki de en deneyimli isimlerinden biridir Erdinç Urel. Anafatarlar Oteli’nde birlikte çalışma şansına erişmiş olduğum çok kıymetli birkaç isimden biridir kendisi. İzmir’deki fuarda da yine karizmasından zerre kaybetmeden işinin başındaydı. Erdinç ağabeyi görünce ister istemez komilik yaptığım dönemde aslında ne kadar şanslı olduğum geliyor gözümün önüne. Suda Ailesi, Müdürümüz Turgut Tunca ve şefim Hayrullah Oral başta olmak üzere, Caner, Cengiz, Gürkan, Mehmet, Erdinç ağabeylerim, Recep Ezel ve ismini hatırlayamadığım için aflarını rica ettiğim herkese uzun ömürler ve sağlık diliyorum.

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com